Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


Wiadomości w formacie RSS

Dwa miliony na walkę o zdrowe płuca rybniczan

100 kopcących pieców kaflowych zlikwidowanych jeszcze w tym roku!  Prezydent Rybnika wykonuje kolejny ruch w sprawie ochrony jakości powietrza i zdrowia mieszkańców miasta.


Nowa „Gazeta Rybnicka”

W niedzielę 26 marca ukaże się kolejne wydanie „Gazety Rybnickiej”. W tym numerze m.in. szczegóły akcji „Drzewa dla Rybnika” i zapowiedź rowerowej rewolucji na ulicach Śródmieścia. 


Oświetlą taniej i efektywniej

Wzdłuż sześciu rybnickich dróg modernizowane jest oświetlenie uliczne. Trwająca przebudowa oświetlenia na ulicach: Budowlanych, Reymonta, Plac Armii Krajowej, 3 Maja, Kościuszki i Piłsudskiego, wpłynie na znaczne zmniejszenia energochłonności oświetlenia na tych ulicach.


Dni Rybnika po raz 10.

Tegoroczne, czerwcowe Dni Rybnika mają charakter jubileuszowy, bowiem Święto Miasta obchodzić będziemy już po raz 10. Od 15 do 18 czerwca czeka nas więc urodzinowa impreza, odbywająca się w kilku punktach miasta – między innymi na rynku, stadionie i deptaku.


Głosujmy na Pluskadełko!!!

Do 28 kwietnia br. można głosować w konkursie „Mieszkam-TU.eu 2017 – mądre pomysły na mądre miasto” na najlepsze pomysły zrealizowane  w ramach budżetu obywatelskiego.


Rusza projekt „Rzeczna”

Kolejny ważny fragment śródmieścia Rybnika powoli zaczyna zmieniać swoje oblicze. Chodzi o projekt „Rzeczna” czyli zagospodarowanie kwartału w ścisłym centrum miasta, znajdującego się między ulicami: Hallera, Raciborską i Pocztową oraz rzeką Nacyną.


City placement, czyli Rybnik w serialu

Promocja miasta poprzez lokowanie produktu turystycznego Miasta Rybnika w serialu fabularnym emitowanym na antenie telewizji ogólnodostępnej, to nowy pomysł urzędu miasta na zaprezentowanie walorów Rybnika.


W śródmieściu powstaje kontrapas rowerowy

Na jednokierunkowej ulicy Rybnickiego w centrum Rybnika, zostanie wydzielony pas ruchu dla rowerów, ciągnący się pod prąd ulicy - tzw. kontrapas. To dobra wiadomość dla wszystkich rowerzystów. Prace przy wyznaczaniu kontrapasa zaplanowano na czwartek, 23 marca.


Międzynarodowy Dzień Lasów w Rybniku

Rybnickie placówki oświatowe włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Lasów. Szkoły zorganizowały szereg ciekawych przedsięwzięć z związku z tym uświadamiającym znaczenie drzew w życiu człowieka świętem.


Granty do wzięcia

Zachęcamy organizacje pozarządowe do zainteresowania się konkursami, w których ubiegać się można o finansowe granty na realizacje przedsięwzięć. W obu konkursach wnioski można składać do 21 kwietnia br.


Jubileuszowe Targi Edukacji

Już po raz 10 w Rybniku zorganizowane zostały Targi Edukacji. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się pierwszego dnia wiosny, we wtorek 21 marca. W tym roku prezentacje szkół ponadgimnazjalnych można było zwiedzać w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.


Nagrody w dziedzinie kultury 2017

Osoby szczególnie zasłużone na polu tworzenia i promocji kultury Rybnika mogą zdobyć nagrodę prezydenta miasta! Wnioski o przyznanie wyróżnienia przyjmowane są do końca marca.


Tysiąc drzew dla Rybnika

Prezydent Rybnika zasadził pierwsze z tysiąca nowych drzew dla miasta. Inauguracja akcji zadrzewiania wpisuje się w obchody przypadającego 21 marca Międzynarodowego Dnia Lasów.


Uczniowie walczyli o indeksy KUL

W piątek, 17 marca, w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku odbyły się finały konkursów o Indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 


Przed nami kolejny Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny na rybnickim Rynku powoli staje się tradycją. W tym roku od 31 marca do 14 kwietnia ponownie będziemy gościć wystawców z całej Polski i z zagranicy. Jak zwykle stoiska wypełnione będą regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi.


Rybnicki Festiwal Fotografii po raz 14.

Od 24 do 26 marca trwać będzie 14. Rybnicki Festiwal Fotografii. W trackie trzydniowego maratonu ze sztuką fotografii czekają nas spotkania z najwybitniejszymi autorami, kilkadziesiąt wystaw, warsztaty praktyczne oraz możliwość zaprezentowania własnej twórczości w Galerii Otwartej.


NIE wypalaj traw !

W okresie wiosennym, jak co roku, odnotowuje się wzrost liczby interwencji Straży Pożarnej związanych z wypalaniem traw. Przypominamy, że wypalanie traw jest surowo zabronione!


Odprowadzanie ścieków taniej

O 2 grosze za m3 obniżona została cena za odprowadzanie ścieków. Ceny wody pozostały bez zmian. Nowe taryfy dla zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, które obowiązywać będą od 1 kwietnia br. były jednym z tematów ostatniej sesji Rady Miasta Rybnika.


UM Rybnik SMS... czyli miejski system SMS-ów

Przypominamy, że w Rybniku funkcjonuje serwis SMS-owy Urzędu Miasta Rybnika. Zachęcamy do skorzystania z subskrypcji!Archiwum

   
Autobusem taniej - nowy cennik za przejazdy komunikacje miejską
Segreguj.rybnik.eu

Dołącz do newslettera


  

   

Godziny pracy Urzędu Miasta Rybnika:

Poniedziałek - środa: od 7.30 do 15.30
Czwartek: od 7.30 do 18.00
Piątek: od 7.30 do 13.00 

 

  więcej

 

    

ZOBACZ KONIECZNIE:     


 

 

  Logo Rybnika - materiały do ściągnięcia  Program Rodzina 500+

   

 Konsultacje społeczne Nocne dyżury aptek

  

  Rybnicka Rada Seniorów Ogólnopolska Karta Seniora

 

 Sprawdź jakość powietrza w Rybniku Ostrzeżenia i raporty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

 Detektor burz - Rybnik Straż Miejska Rybnik
    
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt