Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Podatki 2015 Przejdź do strony
   Wybory samorządowe Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

KAMERA NA TEATRZE
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery 

 

KAMERA NA RYNKU

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
KAMERA NA PLACU WOLNOŚCI 

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

ZDJĘCIA PANORAMICZNE

 zdjęcia panoramiczne

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

   

RYBEK Z RYBNIKA

  Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Maraton Języka Angielskiego w G3


Szósty 24-godzinny Maraton Języka Angielskiego w Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku już za nami. W piątek, 7 czerwca, o godzinie 16.00 przed maratończykami otworzyły się podwoje Piątego Domu Hogwartu.Tegoroczna edycja imprezy odbywała się w klimatach czarodziejskich, czego dowodem były stroje uczniów i nauczycieli. Celem maratonu było ćwiczenie umiejętności komunikacji oraz czytania i słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie zdolności interpersonalnych, wzbogacenie słownictwa i pobudzenie kreatywności młodych ‘hogwartczyków’, a także udowodnienie, że gimnazjum wcale nie różni się tak bardzo od szkoły opisanej przez J.K. Rowling.Gimnazjum nr 3  - Maraton Języka Angielskiego
Fot. Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku

 

Na starcie maratonu stanęło 24 śmiałków z klas 1b i 2a, pod troskliwą opieką nauczycieli – Ewy Tyl, Alicji Grosman, Aleksandry Gierczak, Anety Mruzek oraz Marka Franusiaka. W tym roku organizatorzy przygotowali szczególne atrakcje i niespodzianki, by dać uczniom szansę sprawdzenia zarówno swojej znajomości języka angielskiego, jak i logicznego myślenia, dedukcji, sprawności fizycznej, wytrzymałości, koordynacji, umiejętności pracy w grupie itd.


Gimnazjum nr 3  - Maraton Języka Angielskiego
Fot. Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku

 

Pośród zaplanowanych aktywności znalazło się wymyślanie nazwy „Piątego Domu”, jego herbu i historii, przygotowanie scenek rodem z Hogwartu, pokazowa lekcja eliksirów, porównanie Szkoły Magii i Czarodziejstwa z Gimnazjum nr 3, rozwiązywanie zagadek, liczne czytanki,  zadania gramatyczne i słownikowe, konkurs wiedzy o Hogwarcie, mecz Quidditcha (niestety, na miotły upadała pelerynka-niewidka, więc uczniowie musieli poradzić sobie pieszo) oraz poszukiwanie zaginionego ucznia Karola (szkieletu, który został skrzętnie ukryty w szkolnej ‘Komnacie Tajemnic’ czyli piwnicy), tańce i nocna projekcja filmu.


Gimnazjum nr 3  - Maraton Języka Angielskiego
Fot. Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku

 

Szósty Maraton Języka Angielskiego skończył się w sobotę, 8 czerwca, również o godzinie 16.00. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych tak wspaniałych maratonowych wyzwań.


Gimnazjum nr 3  - Maraton Języka Angielskiego
Fot. Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku


Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Gimnazjum nr 3 im. J. Pukowca otrzymało certyfikat jakości w edukacji językowej European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) za rozpoczęty w 2008 roku i organizowany odtąd cyklicznie projekt "24-godzinny Maraton Języka Angielskiego", którego pomysłodawcą, organizatorem i koordynatorem jest anglistka, Ewa Tyl. Certyfikat jest niezwykle prestiżowym wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. Organizatorami konkursu European Language Label były Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizacja cyklicznego 24-godzinnego Maratonu Języka Angielskiego została również doceniona przez Kuratorium Oświaty w Katowicach i jako przykład dobrej praktyki, czyli wzór warty naśladowania, opublikowana na stronie internetowej kuratorium.


Gimnazjum nr 3  - Maraton Języka Angielskiego
Fot. Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku

 

Źródło: Gimnazjum nr 3 im. Józefa Pukowca w Rybniku


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2013-06-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Rybnik na Facebook
    
Rybnik na YouTube
PLAN MIASTA
Plan Miasta
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Droga do sukcesu zatłoczona jest żonami, które popychają przed sobą mężów.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer
GWIAZDY w RYBNIKU

SERWISY MIEJSKIE


Kultura.rybnik.eu
     
Turystyka w Rybniku
  
Edukacja w Rybniku
  
E-karta
 
POMOC REGIONALNA
Pomoc Regionalna


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt