Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony
   Rejestr działalności gospodarczej Przejdź do strony
   Uchwały RM Przejdź do strony

GOSPODARKA:

   

Strona główna -> Gospodarka -> Inwestycje miejskie

Dworzec Autobusowy

 

Realizowany od kwietnia 2001 r. do czerwca 2002r. dworzec jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Znajduje się on w pobliżu największego rybnickiego osiedla "Nowiny" i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych będącego największym w mieście kompleksem szkół ponadgimnazjalnych.
Na ciekawy pod względem architektonicznym obiekt składa się budynek o pow. 750 m2, place postojowe, chodniki i stanowiska odjazdowe. W budynku dworca znajduje się przestronna, czynna codziennie od 6.00 do 22.00 poczekalnia dla pasażerów, toalety publiczne, w tym również toaleta dla niepełnosprawnych, pokój oczekiwań dla kierowców oraz stanowisko dyspozytora.

Na dworcu usytuowane zostały dwa stanowiska do wysiadania. Pierwsze z nich znajduje się przed budynkiem od ul. Budowlanych i przeznaczone jest dla autobusów nadjeżdżających od ronda Wileńskiego. Drugie, oznaczone numerem 1, znajduje się na placu manewrowym i przeznaczone jest dla autobusów przyjeżdżających od ronda Mazamet.
Nowy dworzec został połączony z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych specjalną kładką nad ul. Budowlanych, która powstała m.in z myślą o młodzieży uczęszczającej do znajdujących się tam szkół.

Jego architektura i funkcjonalność nie pozostała niezauważona: dworzec otrzymał nagrodę Grand Prix dla najlepszego obiektu wybudowanego na Śląsku w 2001 roku.

 

 

Foto: Z. Keller


Fot. L. Tyl

   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Rybnik na Facebook
    
Rybnik na YouTube
CYTAT DNIA
Kiedy się spieszysz, nic nie widzisz, nic nie przeżywasz, niczego nie doświadczasz, nie myślisz! Szybkie tempo wysusza najgłębsze warstwy twojej duszy, stępia twoją wrażliwość, wyjaławia cię i odczłowiecza.
Ryszard Kapuściński
PLAN MIASTA
Plan Miasta
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt