ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Andrzej Adamczyk: spotkanie autorskie "Kopalnia Węgla Kamiennego Hoym-Ignacy 1792-2022"

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Adamczykiem - lokalnym pasjonatem historii górnictwa, niestrudzonym badaczem od lat opisującym dzieje okolicznych kopalń.

W 2022 roku, na jubileusz 230-lecia, ukazało się wznowienie monografii KWK Hoym-Ignacy, uzupełnione o ostatnie lata. To właśnie tej publikacji poświęcone zostanie spotkanie, w trakcie którego Andrzej Adamczyk przeprowadzi słuchaczy przez ponad dwa wieki historii najstarszego zakładu górniczego na ziemi rybnickiej. Od czasów pierwszego szybu po tegoroczne, pełne otwarcie z multimedialną wystawą "Wiek pary" oraz ponownym uruchomieniem parowej maszyny wyciągowej szybu Kościuszko. Będziemy mogli prześledzić dzieje czołowego zakładu przemysłowego w regionie, który w swojej najnowszej historii przekształcił się w jedną z flagowych atrakcji turystycznych Krainy Górnej Odry.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Płoszaj, badaczka historii Rybnika, która swoją zawodową ścieżkę związała z Zabytkową Kopalnią Ignacy.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki "Kopalnia Węgla Kamiennego Hoym-Ignacy 1792-2022" w promocyjnej cenie 20zł (cena regularna 30zł).

Wstęp wolny.

  Data i godzina:
18.11.2022
18:00
  Lokalizacja:
Zabytkowa Kopalnia Ignacy
ul. Ignacego Mościckiego 3, 44-273 Rybnik-Niewiadom

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: