ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

DZIEŃ KOBIET w DK Boguszowice – spotkanie z Dorotą Wellman i warsztaty rozwojowe.

Dorota Wellman w DK Boguszowice! Kobieta wulkan. Dynamiczna, z poczuciem humoru, zarażająca pozytywną energią i radością życia. Spotkanie z jedną z najbardziej lubianych polskich dziennikarek i warsztaty rozwojowe – taki będzie nasz Dzień Kobiet!

Dzień Kobiet w DK Boguszowice będzie, jak zwykle i jak co roku, pełny pięknych inspiracji i dobrej energii. Nasza gościni według rankingów „Gazety Wyborczej” i „Wprost” to jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach. Swój głos wykorzystuje, by mówić w imieniu innych. Namawia do odwagi i działania, bo jak przekonuje – nie mając nic, też możemy zmieniać rzeczywistość.

Dzień Kobiet także warsztaty rozwojowe do wyboru: „Taneczna celebracja ciała” i „Relaksująca gimnastyka kobiecości” oraz muzyka na żywo. Wystąpi Karol Husak umilając gitarowym brzmieniem kawiarniane „Czary Mary” z „Kapką Wina”.

Program:

  • 17:00 – Strefa gastro „Czary Mary” i „Kapka Wina” oraz Art Bazar
  • 17:30 – Spotkanie z Dorotą Wellman, prowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska – s. widowiskowa
  • 18:45 – Muzyka na żywo – Karol Husak – gitara – s. lustrzana

Warsztaty do wyboru:

  • 20:00 – 21:15 „Taneczna celebracja ciała” – Zuzia Łapka, s. Widowiskowa
  • 20:00 – 21:15 „Relaksująca gimnastyka kobiecości” – Ewa Zimoń, s. Kameralna

Bilety:

  • Spotkanie z Dorotą Wellman – 95 zł KUP BILET
  • Warsztat „Taneczna celebracja ciała” – 35 zł ZAPISZ SIĘ *
  • Warsztat „Relaksująca gimnastyka kobiecości” – 35 zł ZAPISZ SIĘ *

* Zapisy na warsztaty tylko w Strefie Zajęć (linki do zakupu powyżej).

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.

Zapraszamy!

Cezary Biesiadecki – Dyrektor Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach z zespołem


DOROTA WELLMAN – dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki.

Razem z Marcinem Prokopem tworzy charyzmatyczny duet w programie Dzień Dobry TVN. Z Pauliną Młynarską prowadzi w TVN Style program „Miasto kobiet”. W przeszłości znana również z programów telewizyjnych m. in. „Podróże z żartem”, „Clever – widzisz i wiesz”, „Czytam, bo lubię”, „Ten jeden dzień”, „Pytanie na śniadanie”.

Felietonistka Wysokich Obcasów. Z prasą była związana także za pośrednictwem tytułów takich jak „Gala”, „Viva”, „Fashion Magazine” czy „Existence”. Autorka książki „Ja nie mogę być modelką?!”.

Nie obca jest jej także kariera filmowa w charakterze reżyserki, producentki i aktorki (m. in. u Andrzeja Wajdy wcieliła się w rolę Henryki Krzywonos w obrazie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”). W sferze radiowej współpracowała m. in. z Radio Solidarność, Radio Eska, Radio Zet i Tok FM.

Laureatka licznych nagród, m. in. Wiktory w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejska Nagroda Tolerancji 2014, a także wielu. Według rankingów Gazety Wyborczej i Wprost jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach.

Druga najcenniejsza polska gwiazda w roku 2017 według rankingu Forbes. Uhonorowana także przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców Hortensją dla Kobiety roku 2017.

Jej niepowtarzalne cechy charakteru docenił również portal naTemat w artykule „Dorota Wellman – możesz jej nie lubić, ale nie masz prawa jej nie szanować”.

www.dorotawellman.com


MUZYKA NA ŻYWO:

KAROL HUSAK – pasjonat muzyki, pedagog, wychowawca, terapeuta, instruktor gitary, a także pisarz. W styczniu 2023 zadebiutował powieścią pt: „Niedopasowany”. Związany z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach jako instruktor udzielający lekcji od podstaw (nauka akordów i rytmu), po zaawansowane techniki gry improwizacji. Grający i tworzący repertuar kilku rybnickich zespołów, w przeszłości Akustyczna Historia, Whatever, obecnie Projekt MRZenie oraz autorski repertuar. www.facebook.com/autor.karol.husak


WARSZTATY:

„Taneczna celebracja ciała” 

Taneczna celebracja ciała to zajęcia tańca intuicyjnego z elementami choreoterapii, która pomaga rozpoznać napięcia jakie znajdują się w Ciele oraz wesprzeć w ich rozluźnieniu, tak by podstawowe funkcje życia działały w prawidłowy, lekki i swobodny sposób. Podejmiemy różnego rodzaju formułę ruchu, improwizacji w swobodnym tańcu, bezruchu. Prowadzą nas specjalne przygotowań dźwięki, melodie pogłębiające doświadczenie.  Celebrujemy nasze moc i piękno naszych ciał, dajemy im przestrzeń wyrazu i ekspresji od uwolnienia po ukochanie i zaopiekowanie.

Prowadząca: Zuzanna Łapka – artetrapeutka, artystka interdyscyplinarna, performerka, masażystka. Tworzy autorskie warsztaty, na których pracuje z ekspresją twórczą, relaksacją, ruchem, zmysłowością ciała, mocą płynącą z natury, kobiecą cyklicznością. Jej działania twórcze i warsztatowe mają na celu zbliżenie odbiorcy do pełnego doświadczenia teraźniejszości, otwierania na samoświadomość i głębokie czucie, intuicję, przejaw twórczości, kreacji, wzmacniając potencjał transformacyjny, wgląd w swoje istnienie i przejawianie się. www.facebook.com/lapkazuzia

Miejsce warsztatów – sala widowiskowa DK Boguszowice. Limit uczestników – 18 osób.

„Relaksująca gimnastyka kobiecości”

Ćwiczenia wywodzące się z tradycji dawnych kultur, które dotarły do nas zza wschodniej granicy, gdzie przetrwały przekazywane przez kobiety z pokolenia na pokolenie – jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii. Jest to system ćwiczeń przeznaczony wyłącznie dla kobiet, z uwagi na to, że wpływają one w określony sposób na żeński układ hormonalny. Do gimnastyki zapraszamy wszystkie kobiety, które chcą zadbać o swoje zdrowie, podążając za słowami „Mocą kobiety jest piękno, siła i energia, którą emanuje!”

Prowadząca: Ewa Zimoń – nauczycielka jogi klasycznej i gimnastyki dla kobiet oraz edukatorka w naturalnym nurcie i metodzie Montessori. Absolwentka Rekreacji ruchowej i turystyki na Wydziale Turystyki i Promocji Zdrowia w Żywcu, a także kursu instruktora ze specjalnością HATHA JOGI w Częstochowie oraz Gimnastyki słowiańskiej w tradycji białoruskiej. Praktyka ćwiczeń z własnym ciałem i umysłem pozwala jej prowadzić i tworzyć własne unikatowe zajęcia i warsztaty dla osób chętnych i poszukujących odkrywania siebie na nowo. Fascynuje się naturoterapią i relaksacją, muzyką, filozofią, tradycją i kulturą słowiańską.

Miejsce warsztatów – sala kameralna DK Boguszowice. Limit uczestników – 15 osób.

  Data i godzina:
08.03.2024
17:00
  Lokalizacja:
Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Plac Pokoju 1, 44-253 Rybnik

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: