Dzień Kobiet - Wojciech Eichelberger i Warsztaty Kobiecości

Niezwykły Dzień Kobiet w DK Boguszowice!

Polecamy spotkanie z wyjątkowym gościem: psychologiem, psychoterapeutą, coachem i trenerem Wojciechem Eichelebrgerem, autorem książki “Kobieta bez winy i wstydu”.

Zapraszamy także na Warsztaty Kobiecości: Taniec Flamenco, Prysznic głosowy, Yoga, Trening dna miednicy oraz mnogość smakowitości w Kawiarence i relaks z przepyszną kawą przy dźwiękach muzyki gitarowej flamenco na żywo w wykonaniu Miguela Czachowskiego.

W trakcie wydarzenia otwarte Targowisko Natury i Rozwoju.

Program:
13:00 - 14:00 Warsztaty Kobiecości, do wyboru:
- Flamenco z tancerką Małgorzatą Golan (Sala Kameralna)
- Prysznic głosowy z trenerką i pieśniarką Mariolą Rodzik-Ziemiańską - Szałas Rozwoju (Sala plastyczna IIp.)
15:00-16:00 Spotkanie z psychologiem i trenerem Wojciechem Eichelbergerem
17:00 - 17:30 Muzyka flamenco na żywo - Miguel Czachowski
18:00 - 19:00 Warsztaty Kobiecości do wyboru:
- Yoga z instruktorką Elwirą Zembrzuską (Sala Kameralna)
- Trening dna miednicy z fizjoterapeutką Agatą Paryl (Sala Widowiskowa, scena)
13:00 - 18:00 Targowisko Natury i Rozwoju oraz Kawiarenka Smakowitości

Popołudniowe warsztaty do wyboru:
1. Taniec FLAMENCO 13:00 - 14:00 (Sala Kameralna)
Przepiękna tradycja z Andaluzji obejmujaca muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania, ukaże nam się w postaci warsztatu tanecznego. Opowiemy historię poprzez ruchy ciała i gesty wyrażające stany emocjonalne tancerza lub podkreślające znaczenie słów i charakter melodii, która będzie nam towarzyszyć. ÓLE!

Prowadząca: Małgorzata Golan – tancerka i instruktorka flamenco, prowadzi kilka grup tańca flamenco od początkujących po zaawansowane w Żorach. Doświadczenie zdobywała na kursach w Polsce, głównie u Marty Dębskiej oraz w Hiszpanii na warsztatach, które prowadzili: Juan Polvillo - czołowy andaluzyjski instruktor flamenco oraz Noelia Sabarea, Faraona, Charo Cruz, Rosa Olimpia Estrelia, Juan Mateo, Maria Moreno. Absolwentka Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Na co dzień nauczycielka, z zamiłowania pasjonatka kultury śródziemnomorskiej i hiszpańskich rytmów. Flamenco to dla niej taniec emocji.

2. Prysznic Głosowy – relaksacja głosowo-oddechowa 13:00 - 14:00 (Sala Plastyczna IIp.)
Fascynująca podróż w atmosferze odprężenia, głębokiego relaksu i uwolnienia. Podczas warsztatu rozluźnimy ciało, pogłębimy oddech i wydamy dźwięki. Naturalny głos wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Doświadczanie własnego głosu i głosu grupy podczas warsztatu pozwala m.in. na pobudzenie kreatywności, odnalezienie wewnętrznej mocy, wypoczynek, a także odreagowanie stresu. Warsztat dla każdego niezależnie od wieku, zawodu i zagłębienia w osobistej drodze.

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka rozwoju (Szałas Rozwoju oraz Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach), aktorka pieśni i wokalistka (Zawiało oraz TOMrzy), animatorka (Port Sztuki), prowadząca Teatr Korzeni oraz starsza spec. ds. artystycznych i edukacji kulturowej w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Łącząc wiedzę wielu dziedzin, głównie: muzyki, teatru, psychologii, i geologii oraz wieloletnie doświadczenie stworzyła autorskie metody pracy w celu odkrywania mocy naturalnego głosu, wiodącego przez życie.
Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM, Politechniki Wrocławskiej o specjalności Geoinżynieria, oraz kursu Ziemia-Pieśń w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów: pracy z ciałem, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego. Jej dzieciństwo związane było z folklorem Pogórzan Wschodnich, od 17 lat mieszka w Rybniku ze swoją artystyczną rodziną.

Wieczorne warsztaty do wyboru:
1. YOGA 18:00 - 19:00 (Sala Kameralna)
Joga ukierunkowana jest na poszukiwanie łagodności w ruchach, troski o miękkość i elastyczność, bez forsowania się, bez ambicji, bez nadwyrężania mięśni, z akceptacją własnego ciała i własnych możliwości w TYM właśnie momencie….
Ważny jest nie tylko cel, jakim jest wykonanie konkretnej asany, ruch, który prowadzi do danej pozycji, ale przede wszystkim odczuwanie ciała i sposób jej wykonania…
Ćwiczenia łagodzą napięcia, poprawiają koncentrację, samopoczucie i pobudzają kreatywność. Pomagają obniżyć poziom stresu, sprzyjają poczuciu równowagi i komfortu.

Prowadząca Elwira Zembrzuska – praktykuje jogę od wielu lat, której uczyła się jako asystentka swojej instruktorki Kornelii Popek od 1998 roku. Doświadczenie zdobywała także u innych instruktorów, m.in. prof. Lesława Kulmatyckiego, Marii Stróżyk, których spotkała na kursie instruktorskim, na studiach podyplomowych oraz różnego rodzaju warsztatach. Przez cały czas poszerza praktykę jogi oraz wiedzę na ten temat. Od 2005 r. prowadzi zajęcia z dorosłymi i z dziećmi.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Edukacji artystycznej), Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Specjalność – Techniki relaksacyjne) oraz kursu instruktora rekreacji ruchowej, specjalność – ćwiczenia psycho-fizyczne (joga).

2. Trening dna miednicy 18:00 - 19:00 (Sala Widowiskowa, scena)
Aktywny, bezpieczny i funkcjonalny trening przygotowany przez fizjoterapeutkę. Oparty na podstawowych formach ruchu i łagodnych technikach fizjoterapii. Pomocny w odzyskaniu kontroli nad własnymi mięśniami, gdy cierpisz na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zapraszam na zajęcia podczas których nauczysz się rozpoznawać mięśnie odpowiadające za Twój dyskomfort.

Prowadząca: Agata Paryl – fizjoterapeutka z 15-letnim doświadczeniem. Czynny Instruktor Nordic Walking i pływania. Uczestniczka wielu warsztatów, kursów i konferencji dotyczących między innymi: Terapii Watsu, Ortopedii, Dietetyki i Odchudzania, Porozumienia bez Przemocy oraz wspierania rozwoju dzieci i osób niepełnosprawnych. Mama trójki dzieci. Interesuje się psychologią żywienia i praktycznymi sposobami wzmacniania zdrowia. Wolny czas wykorzystuje na poszukiwanie i doświadczanie aktywnych form ruchu.

Wystąpią:
Wojciech Eichelberger – wybitny psychoterapeuta, psycholog, coach i trener, autor wielu bestsellerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości, twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii - IPSI, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji, prasie. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.
W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Miłośnik żeglarstwa, gór, narciarstwa, sportów walki oraz koni. Ojciec dwóch synów.

Miguel Czachowski – gitarzysta flamenco, urodził się w Gliwicach w rodzinie miłośników flamenco; w wieku 12 lat zaczął uczyć się gry na gitarze, po wstępnym przygotowaniu klasycznym brał lekcje mistrzowskie od profesjonalnych gitarzystów flamenco, takich jak Rafael Cortés, Salva del Real i Gerardo Nuñez w Polsce i Hiszpanii,
dzięki czemu całkowicie poświęcił się tej muzyce; od wielu lat uczy gry na gitarze flamenco oraz publikuje artykuły na temat tej muzyki na łamach wielu pism polskich i angielskojęzycznych, zaproszony do Indii, aby uczyć gry na gitarze flamenco w Akademii Muzyki i Sztuk Pięknych w Nagpur, gdzie rozpoczął naukę muzyki indyjskiej, ucząc się gry na sitarze pod kierunkiem Avaneendry Sheolikar; prowadzi coroczne warsztaty gitarowe we Włoszech i USA. W październiku 2019 r.
Laureat kilkunastu konkursów muzycznych, uhonorowany statuetką Golden Europea - europejską nagrodą za działalność artystyczną i kulturalną Europejskiej Unii Sztuki, w 2004 oraz 2005 uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. Album wydany był również w 2007 w USA i dotarł do drugiego miejsca wśród najlepszych albumów world music.
Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz muzykę do filmów Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych, The Adventurers, Naked in Ashes. Odbył szereg koncertów m.in. w USA, Kanadzie, Rosji, Turcji, Indiach, Meksyku, Kolumbii, Singapurze, Tajlandii, Nigerii, Omanie, Białorusi oraz w niemal wszystkich krajach Europy.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Organizatorzy:
Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach www.dkboguszowice.pl
Szałas Rozowju www.facebook.com/SzalasRozwoju

Bilet na spotkanie z Wojciechem Eichelbergerem: normalny - 35 zł, ulgowy - 30 zł - KUP TERAZ

Bilet na warsztaty: 25 zł (obowiązują zapisy na warsztaty w kasie DK. 32 42 52 016 w.23 - zadzwoń do nas po zakupie biletu):

Linki do zakupu wejściówek na warsztaty:
Taniec FLAMENCO - KUP TERAZ  
Prysznic Głosowy – relaksacja głosowo-oddechowa - KUP TERAZ 
YOGA - KUP TERAZ 
Trening dna miednicy - KUP TERAZ

Ilość miejsc ograniczona!

DOM KULTURY BOGUSZOWICE:

e-mail: dkboguszowice@gmail.com
dkboguszowice.pl
facebook.com/dkboguszowice
tel. 32 425 20 16

  Data i godzina:
06.02.2020
01:21
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: