ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Gramy dla Maksa z Fundacją TVS: Dzień Ratownika i Strażnika Bezpieczeństwa

Zabytkowa Kopalnia Ignacy oraz Fundacja TVS zapraszają na Dzień Ratownika i Strażnika Bezpieczeństwa zorganizowany w ramach Festiwalu Górnej Odry. Zaprezentują się jednostki Służb Ratownictwa medycznego, wodnego, górskiego i górniczego. Odbędzie się charytatywny kiermasz oraz wystawa arsenału Maksa. Atrakcjami będą: pokaz Czołgu T-72, koncert oraz występ magika.

Program:

12:00-20:00 - Pokaz Czołgu T-72 z kolekcji Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu

12:00-15:00 - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rybniku

14:00-20:00 - Charytatywny kiermasz książki, wystawa arsenału Maksa, kiermasz słodkości, pokazy, prezentacje służb mundurowych, Akademia Telewizyjna telewizji TVS i nie tylko!

17:00-18:00 - Magiczny pokaz Czary-Mary na wesoło w wykonaniu Magika Markusa

18:00-20:00 - Koncert Tomasza Calickiego oraz Beathris, - dla dzieci warsztaty oraz Akademia Telewizyjna.

Wydarzenie prowadzić będą: Monika Herman i Karolina Komada.

Maks jest nietypowym nastolatkiem – można powiedzieć, że z powodu jego nietypowej pasji, jaką są militaria. Ale jest coś jeszcze, co sprawia, że Maks się wyróżnia. Coś, co chcielibyśmy wygnać z jego życia, ale nie możemy. To nieuleczalna choroba. Maks walczy. Walczy o każdy dzień i nie podda się, jednak powoli przegrywa... Dlatego jesteśmy tu i prosimy o pomoc.

Niezwykle rzadka i nieuleczalna choroba Niemanna i Picka typu C sprawia, że życie Maksa jest zagrożone! Już od wielu lat trwa walka, która z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniejsza. Już dzisiaj jego nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa. Coraz trudniej się z nim komunikować. Pod wieloma względami choroba jest podobna w objawach do bardziej znanego schorzenia, czyli choroby Alzheimera. Jest jednak okrutniejsza, bo atakuje dzieci, zabierając je zdecydowanie za szybko...

  Data i godzina:
22.06.2024 - 22.06.2024
12:00
  Lokalizacja:
Zabytkowa Kopalnia Ignacy
ul. Ignacego Mościckiego 3, 44-273 Rybnik-Niewiadom

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: