Rybnik.pl

Jarmark wielkanocny

Przedświąteczne jarmarki to już w Rybniku tradycja, od 6 do 20 kwietnia ustawione wokół rynku jarmarczne stoiska przyciągać będą regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi.

Podczas jarmarku 13 kwietnia zapraszamy na wspólne przygotowanie palm wielkanocnych, zaś 20 kwietnia na gotowanie żurku wielkanocnego w towarzystwie Piotra Kuczery prezydenta Miasta Rybnika oraz znakomitych kucharzy Izy Kapias i Tomka Corala.  

W niedzielne popołudnia w trakcie trwania jarmarku DK Chwałowice organizuje na rybnickim rynku animacje nawiązujące do świąt wielkanocnych. 

W programie również: 

  • niedziela 7 kwietnia 14.00-17.00

“Polowanie na Wielkanoc” - gra terenowa na rybnickim rynku
 Zginęła złota palma przekazywana kolejnym pokoleniom Króliczków Wielkanocnych, bez niej Wielkanoc stoi pod znakiem zapytania. Jeśli masz dość odwagi, rozumu w głowie i sprytu ruszaj w drogę i pomóż uratować Święta. Po drodze spotkasz Króliczka, Kurczaczka, Baranka, Panią Wiosnę i inne wyjątkowe postacie związane z Wielkanocą.  Zbieraj pieczątki, odkryj tajemne hasło i odnajdź zgubę.

  •   niedziela 14 kwietnia 14.00-17.00

 “NIEZŁE JAJA” czyli kraina kurczaków wielkanocnych na rybnickim rynku.
Kurczaki wielkanocne postanowiły zadomowić się na rynku w Rybniku. Wybudowały własną  zagrodę z kurnikiem i rozpoczęły intensywne przygotowania do Wielkanocy. Trzeba jeszcze zasadzić rzeżuchę, pomalować gigantyczne pisanki, znaleźć świąteczne słodkości, a przy tym dobrze się bawić. Pieczę nad wszystkim trzyma Wielkanocny Kurczaczek - pomocnik Króliczka Wielkanocnego
 

  Data i godzina:
06.04. - 20.04.2019
10:00
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia


Udostępnij: