ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Mali Tropiciele Wielkich Przygód – Spotkanie z Alpakami

Mali Tropiciele Wielkich Przygód DK Boguszowice tym razem spotkają się z ALPAKAMI! W trakcie warsztatów te niezwykłe zwierzęta będziecie mieli na wyciągnięcie ręki! Poznacie je bliżej i przeżyjecie ekscytującą przygodę!

 

Alpaka (Vicugna pacos) – udomowiony południowoamerykański, trawożerny gatunek ssaka parzystokopytnego z rodziny wielbłądowatych (Camelidae). Zwierzę przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i bardziej podobna do owcy. Ciało alpaki osiąga 114–150 cm długości ciała i 18–25 cm ogona, przy wysokości w kłębie 85–90 cm i masie ciała 55–65 kg. Ubarwienie różnorodne (22 kolory), najczęściej czarne lub brązowo-czarne, czasem białe. Alpaki są bardzo inteligentnymi, szybko uczącymi się i łagodnymi zwierzętami. Szczególnie łatwo przywiązują się do dzieci.

Tyle teoria, a praktyka – to sama słodycz! Towarzystwo alpak, które są niezwykle przyjazne i łagodne spowoduje, że poczujecie się wyjątkowo zrelaksowani i rozbawieni. Alpaki to bardzo przyjazne i ciekawskie zwierzęta. Buziak od nich i dotknięcie milutkiej wełny to wyjątkowe doznanie. Kto już spróbował ten wie, a kto jeszcze nie, to koniecznie powinien!

Na warsztaty spotkamy się z fantastyczną ekipą Alpaki Marzenie – to małe stado, które tworzą: biały Ptyś, brązowy Chrupek, szary Kolorado i biszkoptowy Zefirek.

Bilet – dziecko do 9 lat z opiekunem: 40 zł i 32 zł (zniżka z kartą Rybka). KUP BILET


Mali Tropiciele Wielkich Przygód to twórcze i edukacyjne działania dla dzieci, które służą przekazywaniu wiadomości z szerokiego świata nauki i sztuki. Fascynacja jest pierwszym krokiem na ścieżce wiedzy, dlatego wybierane zagadnienia to przede wszystkim zbiór ciekawostek, które pobudzają wyobraźnię, inspirując dalszy rozwój w wybranym kierunku. Naszym atutem są otwarci, charyzmatyczni instruktorzy, którzy dzielą się z Małymi Tropicielami nie tylko swoją wiedzą, ale przede wszystkim pasją, która przenika wszystko, co robią. Warsztatów było już mnóstwo, wszystkie arcyciekawe – SPRAWDŹCIE SAMI

  Data i godzina:
09.09.2023
11:00
  Lokalizacja:
Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Plac Pokoju 1, 44-253 Rybnik

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: