ScrollTop-ico

Maraton Pisania Listów Amnesty International

W dniach 3-9.12.2018 zapraszamy do halo! Rybnik, aby wziąć udział w Maratonie Pisania Listów. Im więcej listów, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los kogoś, kto walczy o prawa innych.

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r. Odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa

Jak piszą organizatorzy: „Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat”. 

W tym roku podczas Maratonu będziemy w halo! Rybnik pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 4 państw oraz w sprawie całej społeczności. To kobiety i mężczyźni, którzy odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka oraz walczą o środowisko i tożsamość kulturową, a teraz sami potrzebują naszego wsparcia. 

Będziemy wysyłać apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Jak pokazują doświadczenia z poprzednich lat także dzięki Maratonowi „ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele, złe prawo jest powoli zmieniane. Listy są wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę!”

W Rybniku w akcję włącza się również kilka szkół. Maraton otwarty dla wszystkich odbędzie się 1.12.2018 w ZSP 3 (ul. Orzepowicka 15A) https://www.facebook.com/VLORybnik/

Więcej informacji na https://maraton.amnesty.org.pl

  Data i godzina:
28.11.2018
12:01
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: