Rybnik.pl

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji święta osób pracujących bezinteresownie na rzecz innych, 7 grudnia o godz. 16.00 w Punkcie Informacji Miejskiej i Turystycznej halo! Rybnik odbędzie się spotkanie poświęcone promocji działalności społecznej.

Wśród zaproszonych gości będzie Anna PomykołCentrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, która przybliży, czym jest wolontariat. 

W halo! Rybnik pojawią się też młodzi wolontariusze Rybnickiego Klubu Olimpiad Specjalnych „Promyk”, którzy opowiedzą o swojej wyprawie, która odbędzie się w marcu 2019 r. do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą tam pracować podczas Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Po raz pierwszy osoby niepełnosprawne intelektualnie będą działać na rzecz innych niepełnosprawnych, w dodatku daleko poza granicami Polski. Młodzi będą pomagać, pracując w Narodowym Centrum Wystawowym ADNEC, m.in. podając medale podczas uroczystości dekoracji.

Więcej na temat akcji na stronie Spełniamy Marzenia-Wolontariat na Światowych Letnich Igrzyskach-AbuDhabi'19

Liczymy na to, że gościem specjalnym spotkania będzie Wolontariusz 2018 r., wyłoniony podczas VII Rybnickiej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia w Domu Kultury Chwałowice.

--------------
Zapraszamy wszystkie osoby udzielające się bezpłatnie na rzecz innych. Chcemy podkreślić, że określenie „bezpłatna praca” nie oznacza „bezinteresowna”, lecz „bez wynagrodzenia materialnego”. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne, czyli satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny), a także zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie oraz nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy. 

Jednocześnie zapraszamy do podejmowania działań wolontariackich. Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się podczas spotkania.

  Data i godzina:
07.12.2018
16:00
  Lokalizacja:
Halo! Rybnik - Punkt Informacji Miejskiej
ul. Jana III Sobieskiego 20    Rybnik

Wszystkie wydarzenia


Udostępnij: