Rybnik

Tydzień Bibliotek

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – pod takim hasłem organizowany jest tegoroczny, XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to przygotowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogólnopolska akcja mająca promować czytelnictwo i biblioteki.

Jak co roku, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku włącza się w to przedsięwzięcie, proponując starszym i młodszym czytelnikom, a także wszystkim mieszkańcom miasta i regionu interesujące spotkania i wystawy.

Na rybnickie wydarzenia przygotowane w ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy od 9 do 13 maja. Naszym propozycjom przyświecać będzie hasło „ Biblioteka – świat w jednym miejscu”:

9 maja, o godz. 10:00 (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7) – uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w spotkaniu z przedstawicielem Nadleśnictwa Rybnik, który opowie im o tym, jak bezpiecznie spędzać czas w lesie.

10 maja, o godz. 18:00 (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7) – z czytelnikami spotka się Michał Szulim, podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie i autor bestsellerowej książki „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże”, który opowie o swoich wyprawach do Izraela i Jordanii.

11 maja, godz. 17:00 (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7) – podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki będziemy rozmawiać o książce „Tu byłem. Tony Halik” Mirosława Wlekłego.

12 maja, godz. 18:00 (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7) – z czytelnikami spotka się Barbara Salamon-Szympruch, rybniczanka, autorka bloga Podróże Hani oraz rodzinnych przewodników po Śląsku, która opowie o zwiedzaniu regionu na czterech kółkach.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszych wystaw:

9 – 31 maja (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7) – „Ziemia Święta w obiektywie Stanisława Ligonia” – wystawa wyjątkowych zdjęć, które Stanisław Ligoń wykonał w Palestynie podczas II wojny światowej.

9 maja – 6 lipca(Galeria Smolna, Filia nr 8, ul. Reymonta 69 – budynek SP 34) – „Podróż od niepokoju do spokoju” – wystawa malarstwa, grafiki i rysunku Pauliny Czuchowskiej. Wystawę zainauguruje wernisaż  - 9 maja, godz. 18:00.

9 – 13 maja od godz. 11:00 do 13:00 (Biblioteka Główna, Wypożyczalnia dla dorosłych, ul. Szafranka 7) – multimedialna prezentacja współczesnych i dawnych fotografii z podróży.

Wstęp na wszystkie spotkania i wystawy wolny.

Serdecznie zapraszamy!

  Data i godzina:
09.05.2022 - 13.05.2022
10:00
  Lokalizacja:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Ks. Józefa Szafranka 7, Rybnik-Śródmieście

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: