ScrollTop-ico

POGADAJmy o historii...

Na cykl „POGADAJmy o historii...” składają się spotkania w formie dyskusji z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi dla których historia to pasja, zawód, albo po prostu hobby.

Prowadzący oraz goście przybliżać będą zagadnienia zarówno odległej historii, jak i tej najnowszej. Chcemy wspólnie poznawać i dyskutować o istotnych wydarzeniach i procesach historycznych wpływających na kształt dziejów naszego świata, szerzyć wiedzę i kształtować świadomość historyczną.

Spotkania adresujemy do wszystkich osób zainteresowanych historią.

27 czerwca będziemy mogli spotkać się z nietuzinkowym rybniczaninem. Gościem halo! Rybnik będzie płk. Tadeusz Dłużyński współtwórca i prezes zarządu Związku Piłsudczyków w Rybniku.

Pułkownik Dłużyński służył w 2 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Krakowie, 40 PLMB w Świdwinie, oraz 39 PLM w Mierzęcicach.

Był instruktorem techniki pilotażu szefostwa lotnictwa II Korpusu Obrony Powietrznej Kraju. Do końca służby w powietrzu latał na myśliwcach naddźwiękowych MiG 21.

Posiada liczne odznaczenia państwowe oraz jest osobą znaną w Rybniku, ze swej charyzmy i pasji oraz miłości do Polski. Jak sam o sobie mówi, jest piłsudczykiem od urodzenia, wychowanym w kulcie marszałka.

Temat spotkania to "Mity i fakty: Walka o niepodległość i granice 1918-1922".

Posłuchamy i podyskutujemy w sytuacji w Polsce i na Śląsku w latach po I wojnie światowej.

Zapraszamy w poniedziałek 27 czerwca o godzinie 16.30

  Data i godzina:
27.06.2022 - 27.06.2022
16:30
  Lokalizacja:
Punkt informacji miejskiej i turystycznej halo! Rybnik
ul. Jana III Sobieskiego 20 44-200 Rybnik

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: