ScrollTop-ico

Teatr SUPEŁ - Męczenstwo Piotra Oheya - Premiera

Co się dzieje, kiedy w wydawałoby się spokojne, ustatkowane, wręcz nudnawe życie bohaterów wkracza nieprzewidywalne COŚ? Na przykład tygrys ludojad w łazience. Jakie będą konsekwencje pojawienia się nieproszonego gościa w domu Oheyów? Jedno jest pewne, nie pozostanie to bez wpływu na ich losy. Zapraszamy do scenicznego świata Sławomira Mrożka - koniecznie sprawdźcie jak świetnie poradzili sobie z klasycznym tekstem młodzi aktorzy Teatru Supeł.

 

Akcja dramatu obejmuje jeden akt. Miejscem akcji jest dom zamieszkiwany przez tytułowego Piotra Oheya z rodziną. Pewnego dnia, młodszy syn państwa Oheyów – Jaś Ohey dostrzega w łazience obecność tygrysa. Informacja ta powoduje, że mieszkanie Oheyów zaczynają odwiedzać nietypowi goście. Całość dramatu pełna jest typowych dla stylu autora groteskowych zdarzeń, w ostateczności doprowadzających do zaskakującej końcówki.

 

reżyseria: Mateusz Suchan

asystentka reżysera: Magdalena Martyniak

scenografia: Paulina Da-Via

muzyka: Tomasz Manderla

oświetlenie: Mateusz Preś

plakat: Zuzanna Stuchły

grafika: Elwira Zembrzuska

 

WYSTĘPUJĄ:

Małgorzata Fiołka, Dorota Zielińska, Lilianna Matuszek, Marta Strzałkowska, Daria Reclik, Sandra Widera, Julia Pikulicka, Nadia Krupa, Nicole Kubiak, Jan Leszczyniak, Jakub Granieczny, Jakub Strzałkowski.

Produkcja DK Boguszowice

  Data i godzina:
23.10.2021 - 23.10.2021
18:00
  Lokalizacja:
Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Plac Pokoju 1, 44-253 Rybnik

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: