ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

WOŚP-owy finał na Kampusie

Grafika 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

image description

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. W niedzielę, 29 stycznia rybnicki, muzyczny finał czeka na Was na Kampusie.

31. finał pomoże wygrać z sepsą

31. Finał WOŚP zagra w tym roku pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"
Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Szczegóły na wosp.org.pl


Prezydent oprowadzi po Juliuszu

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera (którego jako wolontariusza będzie można spotkać na ulicach Rybnika) zachęca do licytacji na rzecz WOŚP:

- Zapraszam do podróży w przeszłość! Oferuję indywidualne oprowadzanie po całym zabytkowym szpitalu Juliusz w Rybniku. Odwiedzimy nowe miejsca, w których dziś mieści się Edukatorium, a to oznacza, że wspólnie poznamy zagadki medycyny i farmacji. Zerkniemy też do takich części szpitala, które póki co są niedostępne dla zwiedzających. Będziecie Państwo mogli zobaczyć stare sale szpitalne jeszcze przed remontem, co może być nie lada atrakcją dla fanów takich tajemniczych miejsc. W trakcie spotkanie planuję też dodatkowe niespodzianki.  Zachęcam do licytacji!


Wolontariusze i e-skarbonki

Na ulice Rybnika wyjdzie około 300 wolontariuszy, których będziecie mogli spotkać w sklepach, centrach handlowych i innych znanych przez nas wszystkich lokalizacjach! Pamiętajcie, że nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Chcesz wesprzeć Orkiestrę bez wychodzenia z domu? Nic trudnego - dorzuć się do rybnickiej E-Skarbonki WOŚP


Wielkie granie w pomaganie na Kampusie

W dniu Finału, 29 stycznia, wszystkie drogi poprowadzą na Kampus przy ul. Rudzkiej - od 15.00 do 21.00  na scenie grać będą zespoły i artyści pochodzący z Rybnika i regionu:

  • Szkoła muzyczna YAMAHA
  • Zespół Edukacyjno-Artystyczny PRZYGODA
  • Zespół HRUST
  • Piotr Tłustochowicz, Nicole Kulesza, Weronika Skalska i Basia Janyga wraz z zespołem
  • Teatr ognia Inferis

Finał już po raz 10. poprowadzą niezastąpieni Pucek i Ficek.

Oprócz tego na kampusie czekać będzie strefa gastronomiczna, strefa animacji dla dzieci oraz pokaz pierwszej pomocy- dla małych i dużych! organizowany przez zespoły Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku .

Działanie finansowane jest z budżetu Miasta Rybnika.

Bądźcie na bieżąco, śledźcie facebookowy profil Rybnickiego Sztabu WOŚP.

 

  Data i godzina:
29.01.2023
15:00
  Lokalizacja:

Wszystkie wydarzenia

Udostępnij: