Rybnik.pl
Wydarzenia

25 lat współpracy Rybnika i Dorsten

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia partnerskiej współpracy Miast Dorsten i Rybnika. Z tej okazji, 14 czerwca w Urzędzie Miasta Rybnika odbędzie się uroczyste spotkanie poświęcone temu jubileuszowi.

Częścią spotkania będzie uroczystość uhonorowania medalem "Zasłużony dla Miasta Rybnika", dwóch osób, mających szczególnie znaczący wkład w zacieśnianie współpracy pomiędzy oboma miastami: Lambert Lütkenhorst - były burmistrz Dorsten w latach 1999-2014 oraz Hans-Joachim Thelen - przewodniczący Koła Przyjaciół Rybnika w Dorsten w latach 1994-2013.

Spotkanie będzie też okazją do wspomnień, rozmów o początkach współpracy i podziękowania osobom, które na przestrzeni tych 25 lat w największym stopniu przyczyniły się do nawiązania i kontynuowania przyjacielskich relacji między naszymi miastami. Chcemy podsumować dotychczasową współpracę i jednocześnie wytyczyć plany na przyszłość.

Wśród zaproszonych gości, którzy w szczególny sposób przyczynili się do nawiązania i rozwijania współpracy pomiędzy Dorsten i Rybnikiem znaleźli się:

  • z Dorsten: Friedhelm Fragemann,  Heinz Denninger, Temelia Braukmann, Lambert Lütkenhorst,  Franz Wilken, Hans-Joachim Thelen,  Adam Juzek
  • z Rybnika:  Józef Makosz,  Urszula Szynol,  Bogusław Przeczek,  Halina Szczyrbowska,  Roman Widerski,  Wiesława Różańska,  Arkadiusz Skowron
     

    

Udostępnij: