Rybnik
Sport

Alter Sport Festiwal w Rybniku-Kamieniu

24 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Rybniku-Kamieniu, odbędzie się 3. edycja Alter Sport Festiwalu. Prawdziwe święto dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny.

- Alter Sport Festiwal to idealna okazja do promocji sportów nietypowych, rzadko spotykanych, a jednocześnie widowiskowych i podnoszących poziom adrenaliny. Amatorów takich aktywności w naszym mieście nie brakuje, o czym świadczy choćby frekwencja podczas dwóch poprzednich edycji festiwalu - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Jestem przekonany, że i tym razem przygotowane przez organizatorów pokazy i atrakcje nie zawiodą i czeka nas emocjonująca impreza – dodaje prezydent. 

 – W trakciefestiwalu będzie można zobaczyć przeróżne dyscypliny sportu, które rozwijają się w naszym mieście i regionie. Wszystkich tych atrakcji będziecie mogli spróbować zupełnie za darmo. Finałem będzie koncert oraz ekstremalne pokazy skoków na rowerach, hulajnodze i rolkach. Na pokazie wystąpią zawodnicy z Polski, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i z Czech – informuje Agnieszka Klimasara, koordynator imprezy z ramienia rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia i zachęca wszystkich do czynnego udziału w imprezie.

HARMONOGRAM IMPREZY:
* 15:00 - prezentacje i wystawy sportów niszowych/alternatywnych/ekstremalnych
* 17:30 pokazy Sound of Gravity (I część)
* 19:00 koncert DJ HWR
* 19:30 koncert zespołu Chonabibe
* 20:30 pokazy Sound of Gravity (II część)
* 21:00 pokaz pirotechniczny
* 21:15 koncert DJ ANGELO 

Bądź na bieżąco z wydarzeniami tego dnia.

Przetestuj 30 atrakcji zupełnie za darmo!

Zapisz się

 Przypominamy, że dojazd jest możliwy linią numer 18.

Godziny odjazdów z wybranych przystanków:

Rybnik Dworzec Autobusowy

14:02 14:45* 16:22 18:22 20:22 21:12*     -      22:15*

Rybnik Śródmieście Plac Wolności

14:08 14:51* 16:28 18:28 20:28 21:18* 21:28 22:21*

Rybnik Kamień Ośrodek Sportowy

Kierunek: Rybnik Dworzec Autobusowy

15:12* 15:59 17:09 19:09 21:08 21:38* 22:08 22:41* 23:08

 

*Kursy dodatkowymi autobusami uruchomionymi na to wydarzenie

Godziny obsługi wszystkich przystanków dostępne na stronie ZTZ Rybnik

Podczas ubiegłorocznej edycji Alter Sport Festiwalu – BIG AIR byliśmy świadkami sportowej rywalizacji zawodników dirt jumpingu w ramach Pucharu Świata. W tym roku Sfera Sportu zaprezentuje całkowicie odmienną koncepcję tej dyscypliny. W rybnickim Kamieniu zobaczymy ekstremalne show z muzyką i efektami pirotechnicznymi.

- W ramach naszej tegorocznej trasy prezentujemy spektakularny scenariusz pokazów dirt jumpingowych. Do muzyki zespołu QUEEN i efektów pirotechnicznych dodajemy zsynchronizowane skoki na największym torze jaki kiedykolwiek powstał w Polsce! 12 metrowa wieża i pneumatyczne lądowanie pozwalają na wykonanie m.in. pociągu double backflip`ów. 15 zawodników w tym samym czasie wykonuje podwójne salto na rowerze. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć bo nikt inny na świecie nie wykonuje tego typu przejazdu - zapewnia Krzysztof Magiera ze Sfery Sportu.

– W scenariuszu pokazów znajdują się także elementy rywalizacji m.in. konkurs na najlepszą ewolucję czy konkurs skoku wzwyż. Jednym z głównych punktów programu będzie także próba wylądowania potrójnego salta w tył! Czy się uda? Przekonamy się 24 sierpnia w Rybniku - dodaje Szymon Godziek - reprezentant Polski w dirt jumpingu.

Podczas imprezy nie zabraknie także dobrej muzyki. Podczas pokazów dirt jumpingu motywem przewodnim będzie muzyka zespołu QUEEN. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie CHONABIBE, który obecnie promuje swoją nową płytę.

– Jeżeli chcesz pojawić się na naszym festiwalu jako wystawca, zadzwoń do nas albo napisz maila. Zapraszamy do współpracy kluby, stowarzyszenia,  pasjonatów sportu i wszystkie osoby, które są w stanie wzbogacić nasz Alter Sport Festiwal o ciekawe propozycje i atrakcje dodatkowe. Nie pobieramy opłat za stoisko i chętnie pomagamy w kwestiach organizacyjnych – zachęca Agnieszka Klimasara z rybnickiego MOSiR-u.

Chętni chcący się wystawić podczas festiwali, mogą kontaktować się mejlowo: sportkultura.rybnik@remove-this.gmail.com lub telefonicznie 32 422 78 53 w. 22 i 21.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: