Rybnik
Biznes

Barber shopy – nie tylko dla brody

Zachęcamy do poznania kilku funkcjonujących w Rybniku barber shopów i przeczytania tego, co o swoim salonie i pasji do barberingu mówią ich właściciele.

Barber shopy zadebiutowały w Polsce kilkanaście lat temu i obecnie można znaleźć je niemal w każdym większym mieście. Te miejsca to nie tylko oazy pielęgnacji męskiej brody i włosów, ale także przestrzeń do spotkań i wymiany myśli. Niektóre z nich ewoluowały w ekskluzywne męskie spa, oferując dodatkowo szeroką gamę zabiegów kosmetycznych.

Karolina Kuczera -  właścicielka salonu Rudi Barber:

Otwarcie Rudi Barber to realizacja mojej pasji i rodzinnej tradycji. Fryzjerstwo męskie było obecne w moim życiu od najmłodszych lat, kiedy jako dziecko obserwowałam dziadka zajmującego się tego typu usługami. Moja droga zawodowa rozpoczęła się od szkoły tradycyjnego fryzjerstwa, przez solidną naukę barberstwa „od podszewki” w salonie barberskim, po własny salon, który z sukcesem prowadzę w dzielnicy Boguszowice Osiedle Południe 39.  W pracy barbera ważny jest każdy detal, to nie tylko obcięcie włosów czy brody, ale cały rytuał, odpowiedni dobór technik cięcia i golenia oraz zastosowanych kosmetyków. Klienci mojego salonu doceniają profesjonalizm, jakość oferowanych usług i używanych kosmetyków oraz pozytywny klimat jaki tutaj panuje.


Adam Woźnica - Lacarter Barber Shop:

Jestem pasjonatem i właścicielem brody, który w samym sercu Rybnika przy ul. Korfantego 2 stworzył Lacarter Barber Shop. Zbudowanie własnej firmy od „a” do „z” nie było łatwe, lecz chęć spełnienia marzenia była tak duża, iż pojawiające się na drodze do otwarcia własnego biznesu przeszkody, pokonywałem z sukcesem. Lacarter Barber Shop to miejsce, gdzie tradycja barberingu spotyka się z nowoczesnymi trendami. Nasi klienci mają do dyspozycji szeroki zakres profesjonalnych usług, od stylizacji włosów i zarostu przy użyciu nożyczek, brzytwy czy maszynki, po ich pielęgnację i repigmentację – wszystko to oferowane przez wykwalifikowany zespół barberów. W naszym salonie można również uzyskać fachowe porady i zakupić odpowiednie kosmetyki. Moja przygoda z Lacarter Barber Shop trwa już 4 lata. Prowadząc swoją działalność spełniam się zawodowo, co daje mi ogromną satysfakcję.


Jakub PytelHair Hunter Barber Shop:

Nazywam się Jakub Pytel i od 12 lat działam w branży fryzjerskiej, a od 5 lat jestem wkręcony w barberstwo. Nasz barber shop, do którego zapraszam przy ul. Zebrzydowickiej 147,narodził się z pasji do tradycji, męskiego stylu i troski o dobro naszych klientów. Od samego początku moim celem było stworzenie miejsca, gdzie mężczyźni mogą nie tylko odświeżyć swój wygląd, ale także poczuć przyjacielską atmosferę. Nasz zespół składa się z wyjątkowych barberów, którzy doskonale znają swoje rzemiosło. Nasze motto to: „Będziemy strzyc, trymować i golić aż do momentu, w którym klient nie może już wyglądać lepiej.” Historia naszego barber shopu to przede wszystkim opowieść o ludziach – ich determinacji, umiejętnościach i pasji, które czynią to miejsce nie tylko salonem do strzyżenia, ale przestrzenią, gdzie rodzą się niezapomniane doświadczenia i relacje.


Tomasz SobikBosskie Cięcie Barber Shop:

Jakiś czas temu w głowie pojawiła się myśl - stworzyć wyjątkowy salon fryzjerski dla mężczyzn. To co powstrzymywało mnie przed podjęciem decyzji to myśl, że przecież jest już kilka barber shopów w Rybniku… Tak, ale czy są to miejsca o których można powiedzieć, że ich wnętrze zachwyca, obsługa zaskakuje, a fryzura „powala”? W dużym skrócie można powiedzieć, że tak rozpoczęło się tworzenie barber shopu Bosskie Cięcie, który powstał przy ul. Łony 9. Na tle innych salonów tego typu chcemy się wyróżnić podejściem do naszych klientów, dzięki któremu czują się u nas jak ważni Goście. Przed usługą strzyżenia proponujemy pyszną kawę, luźną atmosferę a nawet masaż twarzy, karku, ramion, wykonany metodą wibracji. Po takiej dawce przyjemności, każdy klient poczuje się zrelaksowany i odprężony.

Zdjęcia: materiały Właścicieli

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: