Rybnik

Bistro z Ikrą

Placki ziemniaczane, naleśniki, frytki oraz dwudaniowy zestaw obiadowy – to menu otwartego dziś w dzielnicy Niedobczyce „Bistra z Ikrą”, baru mlecznego prowadzonego przez osoby niepełnosprawne.

Na potrzeby baru wyremontowano pomieszczenia na parterze budynku byłej apteki przy ulicy Barbary 22A, tuż obok Parku Czempiela w Rybniku-Niedobczycach.

- Smaczne domowe obiady, serwowane w miłej atmosferze z pewnością cieszyć się będą powodzeniem, nie tylko wśród mieszkańców dzielnicy – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Jednocześnie zaś ta przytulna jadłodalnia pozwoli zdobyć zawodowe szlify grupie osób niepełnosprawnych. To niezwykle ważne  – dodaje.

W niedobczyckim bistro pracuje w sumie dziewięć osób, na stanowiskach - kucharz, pomoc kucharza, obsługa sali, pracownik gospodarczy i menadżer. Ośmioro z nich osób posiada orzeczenie o niepełnosprawności, z czego czwórka to byli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej “Przystań” z Rybnika, którzy wcześniej, poprzez praktyki zawodowe zostali przygotowani do podjęcia zatrudnienia.

Spółdzielnia Socjalna "Z IKRĄ", prowadząca bistro o tej samej nazwie, będzie serwować domowe obiady i dania znane z jadłospisów barów mlecznych. Jadłodajnia czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 17.00.

Więcej informacji na stronie: http://bistrozikra.pl/

Spółdzielnia Socjalna „Z IKRĄ” otrzymała dotację w wysokości 120 tys. zł w ramach projektu Ośrodka Wparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego na uruchomienie i doposażenie oraz wsparcie pomostowe do funkcjonowania w kwocie 25,9 tys. zł. Założycielami spółdzielni są: Miasto Rybnik i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku.
 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: