ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Dzielnice

Budżet obywatelski – głosowanie na projekty!

Do 22 września br. wybieramy projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. Zapraszamy do udziału w głosowaniu - sprawdź, jak wybrać pomysł na Rybnik.

W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Rybnika, którzy w dniu głosowania mają ukończone 16 lat.

Każdy głosujący ma prawo do oddania dwóch głosów: jednego głosu na projekt ogólnomiejski i jednego głosu na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania. Głosowanie odbędzie w dniach 18-22 września br

Głosowanie odbywa się poprzez wybór jednej z poniższych form:

 • Pisemnie, na karcie do głosowania, wrzucając kartę do głosowania do urn, znajdujących się w 27 wyznaczonych miejscach
 1. w placówkach oświatowych  codziennie do godz. 18.00,
 2. w Urzędzie Miasta Rybnika, przy ul. Bolesława Chrobrego 2 lub przy ul. Rzecznej w godzinach pracy urzędu (w pon., wt., i śr. w godz. 7.30-15.30, w czw. w godz. 7.30 do 18.00, w pt. w godz. 7.30-13.00),
 3. w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik w godzinach 10.00-19.00;

Kartę do głosowania można pobrać TUTAJ

 • Za pośrednictwem internetu od 18 do 22 września br. zgodnie z poniższymi wskazówkami:
 1. Aby zagłosować elektronicznie, Głosujący musi mieć swój adres poczty elektronicznej. Ten sam adres email może posłużyć do wypełnienia maksymalnie trzech kart do głosowania, tzn. z jednego adresu email będą mogły zagłosować co najwyżej trzy osoby, np. jeden członek rodziny może wypełnić swoją ankietę i ankietę swoim rodzicom czy dziadkom.
 2. Krok nr 1.
  Głosujący wchodzi na stronę internetową https://oskar.rybnik.eu/glosowanie, w okienku "adres email" wpisuje adres email, i następnie klika "wyślij".
  Po kliknięciu "wyślij", pojawi się komunikat: "Na adres email ................ został wysłany odnośnik do formularza".
 3. Krok nr 2.
  Głosujący loguje się do swojej poczty elektronicznej i odbiera wiadomość. W treści otrzymanej wiadomości zostanie podany link aktywacyjny, na który należy kliknąć lub który należy przekopiować do przeglądarki, aby móc wypełnić kartę do głosowania.
 4. Krok nr 3.
  Po kliknięciu w link aktywacyjny lub po jego przekopiowaniu do przeglądarki, Głosujący przystępuje do wypełnienia karty do głosowania:
  * wybiera projekt lokalny: najpierw wybiera dzielnicę, z której wybierze projekt, na który odda swój głos lub klika "nie głosuję na projekt lokalny",
  * wybiera projekt ogólnomiejski lub klika "nie głosuję na projekt ogólnomiejski"
  * zaznacza, że:
  ·  ukończył/ła 16 lat,
  ·  jest mieszkańcem/mieszkanką Rybnika
  ·  dane, które zawarł/ła w karcie do głosowania są zgodne z prawdą,
  ·  zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 922) wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika.
 5. Podaje numer PESEL i klika "wyślij"
 6. Po wysłaniu ankiety pojawi się komunikat "dziękujemy za wypełnienie ankiety". 

Dodatkowe informacje:

 1. W przypadku chęci wypełnienia po raz czwarty karty do głosowania przy użyciu tego samego adresu email pojawi się komunikat: "dla adresu mail ............................. wysłano maksymalną liczbę formularzy".
 2. W przypadku nieprawidłowości przy elektronicznym wypełnianiu karty do głosowania, mogą pojawić się następujące komunikaty:
  · nie wypełniono pola,
  · zaznacz wszystkie pola,
  · nieukończone 16 lat,
  · niedozwolony znak,
  · niepoprawny numer pesel,
  · informacja o wpisaniu 11 cyfr.

Ważne dokumenty: 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności