ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Dzielnice

Budżet obywatelski – projekty po ocenie

Zespół ds. budżetu obywatelskiego ocenił projekty złożone do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2018 rok. Przedstawiamy projekty, które zostaną poddane pod głosowanie, pod konsultacje oraz te, które zostały odrzucone.

W ramach piątej edycji rybniczanie złożyli 80 projektów obywatelskich, w tym 69 lokalnych oraz 11 ogólnomiejskich.

 

W tym roku, głosowanie na projekty obywatelskie odbędzie się w dniach 18-22 września br. w 27 miejscach.

Każdy mieszkaniec Rybnika, który skończył 16 lat będzie mógł wybrać jeden projekt ogólnomiejski oraz jeden projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania, głosując w dowolnym punkcie, poprzez wypełnienie karty do głosowania lub za pośrednictwem internetu.

 

Projekty lokalne zgłoszone w 17 dzielnicach: Chwałęcice, Golejów, Grabownia, Kamień, Kłokocin, Maroko-Nowiny, Meksyk, Niedobczyce, Niewiadom, Ochojec, Paruszowiec-Piaski, Radziejów, Rybnicka Kuźnia, Rybnik-Północ, Smolna, Wielopole, Zebrzydowice zostaną poddane pod konsultacje.

Przypominamy, że na stronie Oskar.rybnik.eu  można zapoznać się z wszystkimi zgłoszonymi projektami, które zostaną poddane pod głosowanie lub konsultacje. 

Pomysłodawców projektów poddanych pod głosowanie i konsultacje zachęcamy do nadsyłania na adres mailowy: ngo@um.rybnik.pl  zdjęć, koncepcji, planów i innych materiałów, które wzbogacą i uatrakcyjnią prezentowane pomysły, pozwolą mieszkańcom jeszcze lepiej je poznać i co najważniejsze podjąć decyzję, na który z nich oddać swój głos.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności