Rybnik
Smog

Czyste Powietrze – dodatkowy punkt

W poniedziałek, 25 października, przy ul. Rudzkiej 13  C uruchomiony zostanie dodatkowy punkt konsultacyjno-informacyjny dla osób zainteresowanych dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze”.

Obsługa w punkcie (pokój 3.3) prowadzona będzie przez trzy dni w tygodniu:

  • w poniedziałek i wtorek w godzinach 8.30 – 14.30
  • w czwartek w godzinach 10.00 – 17.00

Uwaga! Należy wcześniej umówić się telefonicznie
pod numerem 32 4392 192 

(numer dostępny jest TYLKO w środy w godzinach 8.00-15.00 oraz w piątki w godz. 8.00-12.30).

W punkcie będzie można przede wszystkim uzyskać pomoc:

  • na temat zasad ubiegania się o dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze",
  • w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie,
  • przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

Uruchomienie dodatkowego punktu jest konsekwencją olbrzymiego zainteresowania tematem dofinansowania do inwestycji służących ochronie powietrza wśród mieszkańców Rybnika oraz następstwem porozumienia, które Miasto zawarło z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ustalającym zasady wdrażania rządowego programu "Czyste Powietrze" na terenie Miasta Rybnika – wyjaśnia Rafał Kołodziej, Kierownik Referatu Ochrony Powietrza w Wydziale Ekologii Urzędu Miasta Rybnika.

Przypomnijmy, że opublikowany na koniec września br. roku ranking pokazujący aktywność gmin w programie „Czyste Powietrze” wskazuje, że spośród prawie 2,5 tysiąca polskich miast to Rybnik złożył najwięcej wniosków w programie. W rankingu Rybnik znalazł się też, zajmując 23 miejsce, w pierwszej trzydziestce miast w Polsce pod względem ilości wymienionych kotłów na 1000 budynków jednorodzinnych. W dużej mierze jest to właśnie zasługa punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze Rybnik”, w którym rybniczanie, mierzący się z zamiarem wymiany źródła ciepła, uzyskują profesjonalną i kompleksową pomoc w składaniu  wniosku o dofinansowanie.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: