Rybnik

Fani żużla dla Mateusza

W najbliższą niedzielę podczas finałowego meczu żużlowego na rybnickim stadionie wolontariusze będą zbierali datki na pomoc dla 13-letniego Mateusza.

13-letni Mateusz z Rybnika, pod koniec czerwca uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał licznych obrażeń ciała, przeszedł serię operacji. Niestety nie udało się uratować jego prawej nogi, którą w końcu amputowano tuż pod kolanem. To był bardzo trudny czas dla całej rodziny chłopca.

Na tym problemy się jednak nie kończą. Mateusza czeka długotrwałe leczenie i rehabilitacja, a w końcu zaopatrzenie ortopedyczne w protezę prawej nogi, która niestety będzie bardzo droga i z racji wieku pacjenta konieczna będzie jej wymiana oraz bieżące dostosowywanie lejów do wzrostu i rozwoju Mateusza. Rodziny nie stać na takie wydatki.

Rodzice dziecka proszą o pomoc wszystkich, którzy mogliby wesprzeć ten cel wpłacając darowizny na rachunek bankowy: Stowarzyszenia Sumina   BNP Paribas40 2030 0045 1110 0000 0218 9160 koniecznie z dopiskiem POMOC DLA MATEUSZA lub do puszek w organizowanej specjalnie zbiórce publicznej w trakcie niedzielnych zawodów żużlowych, kiedy to PGG ROW Rybnik walczyć będzie z ostrowskim klubem Arged Malesa o wejście do żużlowej ekstraligi.  

100 % zebranej kwoty trafia bezpośrednio na potrzeby powrotu do zdrowia i normalnego życia Mateusza. Mateusz, jego rodzina oraz wszyscy zaangażowani jesteśmy dobrej myśli. Pomóżmy chłopcu wrócić do zdrowia, do szkoły, do rówieśników, do normalnego życia!

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: