Rybnik
WydarzeniaSport

Historyczna Gala Kolarska w Rybniku

W niedzielę, 1 września odbędzie się Gala Kolarstwa zwycięzców Tour de Pologne i medalistów olimpijskich. Początek o godz. 16 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego na rybnickim Kampusie. Wcześniej odbędzie się wyścig kolarski PGE EC Tour de Rybnik 2019.

Zaraz po zakończeniu dekoracji najlepszych zawodników tegorocznej edycji wyścigu, w auli Uniwersytetu Ekonomicznego odbędzie się Gala Kolarstwa. Organizuje ją Józef Gawliczek, a swój udział potwierdzili już m.in.: Stanisław Gazda, Tadeusz Mytnik, Czesław Lang, Marek Leśniewski, Zbigniew Piątek, Tomasz Brożyna, Cezary Zamana, Zbigniew Spruch, Marian Więckowski, Zenon Jaskuła, Andrzej Sypytkowski, Piotr Wadecki czy Dariusz Baranowski.

Lista gości wygląda wyjątkowo. Jak zapewnia, pan Gawliczek – jeden z najlepszych w historii Polski kolarzy „górali”, w Rybniku pojawi się ok. 30 utytułowanych kolarzy. Wstęp na galę jest wolny. – Lista gości jest imponująca. Ale wcale mnie to nie dziwi, ponieważ w świecie kolarskim wszyscy wiedzą, że Józefowi Gawliczkowi się nie odmawia – twierdzi Henryk Grzonka, który galę poprowadzi.

Informację przygotował: Marek Pietras (MOSiR)

***

Gala Kolarstwa zwycięzców Tour de Pologne i medalistów olimpijskich

Miejsce wydarzenia: Kampus Rybnik, ul. Rudzka 13

Start: godz. 16

Plan Gali: prowadzenie red. Henryk Grzonka, prezentacja gości, rozmowa red. Grzonki z gośćmi, pytania z sali, czas na autografy i zdjęcia 

Wstęp wolny

Na gali pojawi się  blisko 30 kolarzy, którzy przez dekady odnosili sukcesy na kolarskich trasach.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: