Rybnik.pl
Biznes

HOTEL „OLIMPIA” ma nowego DZIERŻAWCĘ

Komisja konkursowa wyłoniła dzierżawcę Hotelu „Olimpia” w Rybniku-Kamieniu w ramach konkursu ogłoszonego przez miejską Spółkę „Hossa”.

Do Konkursu została złożona jedna oferta przez firmę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maciej Kozieł 44-295, Bogunice, ul. Leśna 2B, dzierżawca będzie prowadził w „Olimpii” działalność hotelarsko - gastronomiczną. Co ważne, zgodnie z wymogami konkursu dzierżawca zapewni ciągłość i warunki pracy dla wszystkich pracowników hotelu.

Miejska spółka „Hossa” nadal będzie prowadziła przeglądy techniczne i inwestowała w przyłączenie hotelu do sieci gazowej, wyłonienie dzierżawcy poprawi wynik finansowy spółki.

Komisja stwierdziła kompletność oferty oraz zgodność z wymogami Regulaminu Konkursu, po rozmowie i odpowiedziach na szereg pytań ze strony komisji oferta została przyjęta. Dzierżawca będzie opłacał stawkę czynszu dzierżawnego w wysokości 22 tys. zł netto miesięcznie.

Przedmiotem konkursu była dzierżawa nieruchomości gruntowej, zabudowanej budynkiem hotelowo-gastronomicznym obejmującą 55 pokoi, salę restauracyjną wraz z zapleczem kuchennym i magazynowym, dwie sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, saunę i wannę z hydromasażem, pralnię, budynek hali sportowej oraz parking utwardzony nawierzchnią z kostki betonowej, ciągami komunikacyjnymi, terenem zieleni i ogrodzeniem oraz halą sportową.

Udostępnij: