Rybnik.pl
Wydarzenia

III Rybnickie Dni Integracji w rytmie reggae

Dwa dni w rytmie i barwach reggae - tak zapowiadają się tegoroczne, trzecie już Rybnickie Dni Integracji, które rozpoczęły się symbolicznym odebraniem klucza do miasta z rąk prezydenta Piotra Kuczery przez osoby niepełnosprawne.

III Rybnickie Dni Integracji to kontynuacja programu integrującego środowiska osób z niepełnosprawnościami ze społecznością lokalną. Tegoroczne RDI pod nazwą Regaee bez barier trwać będą od 10 do 11 maja i będą tematycznie związane z rytmami muzyki reggae. 

Tradycyjnie Rybnickie Dni Integracji rozpoczęły się w Urzędzie Miasta Rybnika przekazaniem symbolicznego klucza z rąk Prezydenta Miasta. Partnerzy i przedstawiciele poszczególnych organizacji przyjechali do urzędu reggae autobusem, by na dziedzińcu odśpiewać hymn III RDI, który jednocześnie był reklamą i zapowiedzią wydarzeń.

Reggae ekipa, dzierżąca klucz do miasta pojechała następnie do dzielnicy Niedobczyce, gdzie w Parku Czempiela  została odprawiona Msza Św. Tej uroczystości również towarzyszyły rytmy reggae oraz dekoracje polowego ołtarza w kolorystyce tego stylu. Po mszy zaplanowano debatę rodziców i specjalistów z zakresu niepełnosprawności w Domu Kultury w Niedobczycach.

W sobotę, 11 maja, w parku Czempiela w Niedobczycach uroczystym obchodom towarzyszyć będą koncerty zespołów związanych z stylem muzyki regaee. Wstęp wolny na koncert umożliwi skorzystanie z atrakcji szerokiej grupie odbiorców. Na zakończenie obchodów, oprócz partnerów i lokalnej społeczności zostaną zaproszeni goście z placówek działających na rzecz osób o obniżonej sprawności z całego województwa oraz z Czech.

Dodatkowo koncertom towarzyszyć będą występy taneczne poszczególnych grup wyznaczonych przez partnerów, którzy przygotują choreografię do wcześniej wybranych utworów. Uczestnicy będą mieli możliwość przytwierdzenia filcowych dredów wykonanych w ramach warsztatów, zrobienia wisiorów i bransoletek. Dla wszystkich zostanie przygotowany ciepły i słodki poczęstunek oraz napoje. Zaś dla najmłodszych uczestników koncertu przewidziano dodatkowe atrakcje w postaci gier i zabaw, a także malowania twarzy. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: materiały organizatora. 

Udostępnij: