Rybnik
Stodoły

Kolejką na niedzielną wycieczkę

Pomysł na weekend: niedziela z kolejką wąskotorową. Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zaprasza na wycieczki do Stodół i Stanicy.

Wysiadając na stacji w Rybniku-Stodołach, warto wybrać się leśnymi duktami (pieszo lub rowerem) na pobliski zbiornik Pniowiec. Spacerowicze i rowerzyści korzystający z tras rekreacyjnych wytyczonych wśród drzew wokół Pniowca, mają możliwość bliższego poznania tutejszej bogatej fauny i flory, dzięki 13 tablicom edukacyjnym, prezentującym przyrodnicze walory tego miejsca. Z tablic dowiemy się więcej o występujących w okolicach stawu ptakach szuwaru, owadach zapylających, płazach, gadach czy rybach, a także o rosnących tutaj roślinach. 

Prócz wygodnie utwardzonych i oświetlonych ścieżek, nie brak tu również miejsc do odpoczynku – są ławki, ławo-stoły, stojaki rowerowe, a także stanowiska biwakowe z paleniskami, umożliwiającymi rozpalenie ogniska czy grillowanie.

 

Jak działa kolejka wąskotorowa?

Ze względu na sytuację pandemiczną, kolejka nie funkcjonuje jeszcze pełnią swoich możliwości, ale mimo tego, niedzielne przejazdy będą z pewnością wielką frajdą.

 W niedzielę, 31 maja  kolejka kursuje na trasie:

  • Rudy - Rybnik Stodoły - Rudy od godziny 11:00 do godziny 17:00
  • Rudy – Stanica - Rudy o godzinie 18:00

Nim jednak wybierzecie się na wycieczkę, warto pamiętać o kilku zasadach i ograniczeniach:

  • Wejście na teren stacji tylko dla osób w maseczkach ochronnych.
  • Zachowujemy wszelkie zalecenia dotyczące koronawirusa (zachowanie bezpiecznej odległości, maseczki ochronne, częste mycie lub dezynfekcja rąk).
  • W wagonach zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę, nie wolno zajmować miejsc samodzielnie bez zgody pracowników stacji.
  • Preferowana płatność kartą, kasa będzie nieczynna, bilety będą sprzedawane w pociągu, przejazd odbędzie się na podstawie paragonu, nie będą wydawane kartonowe bilety.

Więcej informacji na stronie Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach  
 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: