Rybnik
Kultura

Kolejny rozrywkowy weekend

Rybnik zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach Letniej Strefy Kultury i nie tylko. Od piątku do niedzieli czeka moc atrakcji.

W piątek, 6 sierpnia, festiwalem skoncentrowanym wokół jedzenia rozpocznie się ROW Car Show. To wydarzenie motoryzacyjno-kulinarne dla wszystkich miłośników motoryzacji, a przede wszystkim tuningu, swoją najważniejszą odsłonę będzie miało w sobotę i niedzielę (7 i 8 sierpnia), kiedy to w programie m.in. zlot najlepszych samochodów. Dodatkowo atrakcje dla dzieci, w tym konkursy, dmuchańce i malowanie twarzy. Szczegóły na stronie organizatora.

Harmonogram wydarzenia: 

Piątek, 6 sierpnia 
15.00 Festiwal Żarcia

Sobota, 7 sierpnia

12.00 Uroczyste otwarcie bram
13.00 Prezentacja samochodów
14.30 Car Limbo
15.00  Best Exhaust
17.30  Porządek pod maską
19.00 Najlepsze wnętrze samochodu
20.30 After Party w clubie

Niedziela, 8 sierpnia

12.00 Najlepsze audio zlotu
13.00 Samochód zlotu
14.00 Najlepsza felga zlotu
15.30 Konkurs: Rzucanie felgą
17.30  Konkurs: Przeciąganie Liną
18.30 Konkurs: Test wydechu
20.00 Zamknięcie bram

W piątek, 6 sierpnia, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Plenerowe koncertowanie z Domem Kultury i Fundacją PZU” w Ogrodzie Społecznym przy Domu Kultury. Od godz. 17:00 na ogrodowej scenie „Przystanek Teatr” i „Kosmiczny mecz”, w ogrodzie czekać będą: Monika Kubica-Skaba (Ciocia Klocia kreatywna animacja) i Angelika Wdzienczny (Zaczarowana - animacje & facepainting). O godz. 18:00 koncert "Alicja Janosz Dzieciom".

W sobotę, 7 sierpnia, na rybnickim rynku Muzyczne Wakacje z Domem Kultury Niedobczyce – o godzinie 18.00 wystąpi duet muzyczny Virginia i Waldek.

O 19 zapraszamy do Strefy Juliusza (Zespół szpitalny Juliusz, ul. Klasztorna 3) na Silent Disco. Silent Disco czyli Najgłośniejsza Cisza w Mieście, to impreza taneczna, podczas której uczestnicy bawią się przy muzyce w specjalnych, wysokiej klasy bezprzewodowych słuchawkach. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzech Dj-ów, spośród których każdy będzie grał inny rodzaj muzyki. Na Silent Disco każdy będzie mógł zmieniać muzykę, przy której się bawi poprzez przełączenie na słuchawkach kanału, który chce odbierać. Można także kontrolować głośność kanału. Aby wypożyczyć słuchawki należy posiadać dokument ze zdjęciem. A w okolicy bardzo sympatyczna strefa relaksu – zielony ogródek letni na ul. Klasztornej z niesamowitym klimatem. Na ulicy ustawione zostaną drewniane domki gastronomiczne, palety, leżaki i pufy.

Niedziela, 8 sierpnia to kolejna odsłona Muzycznych Wakacji z Domem Kultury Niedobczyce, tym razem na rynkowej scenie o 18.00 pojawi się zespół „The Silesian Jazz Daughters”. Zabytkowa Kopalnia Ignacy w ramach wydarzenia Rybnickie Zjednoczenie z Ignacym przypomni o górniczych miejscach i symbolach w centrum Rybnika. W programie industrialny spacer po śródmieściu i plenerowy pokaz unikalnych filmów o tematyce górniczej.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: