Rybnik.pl
Kultura

Kulturalne nagrody

Od 2 lutego do 31 marca można zgłaszać kandydatów nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Rybnika, przyznawanej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Do nagrody można zgłaszać osoby związane z Rybnikiem, uczestniczącej twórczo w procesie społeczno – kulturalnym rozwoju miasta.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, instytucje kultury i rady dzielnic, organizacje pozarządowe o charakterze społeczno-kulturalnym, uczelnie wyższe oraz placówki oświatowe, związki twórcze i przedstawiciele środowiska twórczego, agencje artystyczne i wydawnictwa oraz redakcje lokalnej prasy, radia i telewizji.

- Rybnik z powodzeniem aspiruje do tytułu ważnego w kraju centrum kulturalnego. Ogromna w tym zasługa ludzi, którzy z pasją i energią kształtują kulturalne oblicze miasta. Nagroda w dziedzinie kultury to doskonała okazja do tego, by docenić twórczą aktywność, artystyczne osiągnięcia czy nowatorskie inicjatywy – podkreślał prezydent Rybnika Piotr Kuczera podczas jednej z poprzednich edycji nagrody.

Do końca marca w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika przyjmowane są wnioski o przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody przyznaje prezydent miasta na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

Uroczysta Gala wręczenie Nagrody odbędzie się 10 maja.

Udostępnij: