Rybnik
Wydarzenia

Maj, bzy, Rybnik i ty po raz czwarty!

Rybnik zaprasza na czwartą edycję wyjątkowego wydarzenia „Maj, bzy, Rybnik i Ty”, kilkudniowej zabawie na kampusie towarzyszyć będzie wyjątkowa oferta muzyczna i dobre jedzenie. Nowością w tym roku będzie europejskie kino plenerowe.

Program „Maj, bzy, Rybnik i Ty”:
 

1-4 maja - festiwal foodtrucków (12.00-22.00)

                                                       1 MAJA (środa):

 • godz. 10.00 - Rynek Basket 

Kampus, ul. Rudzka 13 - europejskie kino plenerowe z okazji 15-lecia wejścia Polski do UE:

 • godz. 16.00 –Nic do oclenia”; reżyseria:  Dany Boon, gatunek: komedia, produkcja: Belgia, Francja
 • godz. 18.00 – „Za jakie grzechy dobry Boże?” ; reżyseria: Philippe de Chauveron, gatunek: komedia, produkcja: Francja
 • godz. 20.00 – "Wesele w Sorrento" ; reżyseria: Susanne Bier, gatunek: komedia romantyczna , prod. Dania, Szwecja, Włochy, Niemcy, Francja 

                                                         2 MAJA (czwartek):

 • godz. 17.00 Rasmentalism
 • godz. 18.00 Otsochodzi,
 • godz. 20.00 Eldo

                                                           3 MAJA (piątek):

 • godz. 17.00 Bukowicz
 • godz. 18.00 Dr Misio
 • godz. 20.00 Lao Che

                                                            4 MAJA (sobota):

 • godz. 16.00 Kawa z Mlekiem 
 • godz. 17.00 Odet
 • godz. 18.00 Natalia Przybysz
 • godz. 20.00 Nosowska

Zobacz rówież:
=>Wydarzenie na Facebooku

Poza turniejem "Rynek Basket", wszystkie imprezy (kino, koncerty, fooftrucki)
odbywają się na terenie Kampusu, przy ul. Rudzkiej 13.

Podczas majówki będzie okazja do wsparcia finansowego Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, na rzecz którego działa Fundacja Mali Wspaniali. 
Wolontariusze z puszkami pojawią się podczas koncertów 3 i 4 maja.

- Ogromnie się cieszymy, że rybnicka majówka z roku na rok cieszy się coraz większą sympatią mieszkańców i gości z regionu, a nawet szerzej z naszego kraju – komentował podczas konferencji prasowej Wojciech Świerkosz zastępca Prezydenta Miasta Rybnika – W tym roku czeka nas muzyczna uczta, to z całą pewnością, ale do oferty dołączamy w tym roku kino europejskie. Okazją ku temu jest wyjątkowy jubileusz 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnę, że na poprzedniej sesji rady miasta radni przyjęli uchwałę, która ustanowiła w Rybniku 2019 rok – Rokiem Europy.  W Rybniku od lat podkreślamy tolerancję dla ludzi, narodów, kultury, wyznań i  religii, jednocześnie oprócz tej wspólnoty duchowej Rybnik w sposób absolutnie wyjątkowy rozwinął się inwestycyjnie. Miliony pozyskanych z Unii środków spowodowały, że miasto niezwykle wypiękniało, ta majówkowa zabawa, w pięknym mieście, ma nam przypominać o tym, jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy – podsumował prezydent Świerkosz.

Podczas pierwszego dnia majówki odbędą się na rynku, sportowe zmagania koszykarzy z całego regionu za sprawą kolejnej edycji Rynek Basket. Pozostałą część majówki spędzimy na kampusie oglądając filmy, słuchając dobrej muzyki i zajadając się dobrym jedzeniem.

- Pierwszy dzień majówki upłynie pod hasłem 15-lecia wejścia Polski do UE i w klimacie plenerowego kina europejskiego. Na dużym ekranie obejrzymy trzy wyjątkowe produkcje, których twórcami są Belgowie, Francuzi, Kanadyjczycy i Brytyjczycy, nasze propozycje to różne gatunki filmowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada Michał Wojaczek dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej – Ponieważ mamy strawę dla ducha, to nie może również zabraknąć strawy dla ciała. Dlatego i w tym roku, całej majówce będzie towarzyszyć  festiwal foodtrucków, codziennie od godziny 12.00 do 22.00 – mówi Michał Wojaczek.    

W tym roku rybnicka majówka, to nie tylko  Hip Hop, alternatywa i jazz, tegoroczna oferta gatunków muzycznych jest o wiele bogatsza.

- W tym roku odeszliśmy od skupiania się na gatunkach muzycznych, zależało nam na tym by artyści dobrze, ze sobą brzmieli. Chcieliśmy też takich twórców, którzy są bezkompromisowi i mają coś do powiedzenia  – zapowiada Julia Wójcik kierownik biura kultury  - Warto przypomnieć,żewstęp na wszystkie wydarzenia podczas majówkijest bezpłatny – dodaje Julia Wójcik.

Rybnickie wydarzenie ma już swoich fanów, dlatego w tym roku pojawią się nowe majówkowe gadżety.

- „Maj, bzy, Rybnik i Ty” to impreza, na którą przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Dlatego o naszej majówce będzie można usłyszeć przez cały kwiecień w sieci kin Multikino, a także w prasie, Internecie i oczywiście radiu. Do tego w Rybniku i Katowicach pojawi się reklama outdoorowa – komentuje Robert Cebula naczelnik wydziału promocji -  Intensywna kampania ma na celu zaprosić do Rybnika na całą majówkę, a nie tylko na pojedyncze dni. Majówka, to wyjątkowe wydarzenie w życiu Rybnika, dlatego wypuszczamy specjalne materiały promocyjne na tą okazję. Od dzisiaj w halo!Rybnik można zakupić majówkowe plecaki z logo imprezy, peleryny przeciwdeszczowe oraz piłki plażowe, bo z czym innym ma się kojarzyć majówka, jak nie z odpoczynkiem i zabawą na świeżym powietrzu – mówi Robert Cebula.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: