Rybnik

Miasteczko ruchu drogowego w SP 22

W Szkole Podstawowej nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku funkcjonuje nowoczesne miasteczko ruchu drogowego. Obiekt dostępny jest dla wszystkich mieszkańców.

Położone wśród zieleni miasteczko pozwala uczniom niedobczyckiej szkoły na szlifowanie umiejętności poruszania się rowerem w ruchu drogowym. 

Miejsce jest dostępne także dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Często można tu spotkać całe rodziny, które budują formę przed dłuższymi wycieczkami rowerowymi. Teren jest ogrodzony, obok mamy do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią, plac zabaw, a nawet siłownię na wolnym powietrzu. Wpisujemy się w promowaną przez miasto politykę rowerową, stwierdzając: Na Wrymbowo ciś na kole! – wskazuje Krzysztof Sass – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku

Miasteczko zajmuje obszar 30 x 16 metrów, a tor do nauki jazdy ma około 200 metrów. Przygotowano na nim trzy skrzyżowania, w tym jedno o ruchu okrężnym. Na torze mogą być też ustawiane elementy dodatkowe – 6 sygnalizatorów świetlnych oraz 38 znaków drogowych.  

Od dwóch lat na obiekcie odbywa się część praktyczna rejonowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Miasteczko jest częścią inwestycji realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: