Rybnik.pl
Edukacja

Młodzieżowe studio nagrań w „Powstańcach”

W I LO otwarte zostało studio nagrań "Tu powstaje(MY)", utworzone w ramach II edycji Budżetu Partycypacyjnego Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika na rok szkolny 2018/2019.

Uczniowie "Powstańców" – zwycięzcy II edycji Budżetu Partycypacyjnego MRM - wpadli na pomysł stworzenia w szkole studia nagraniowego „Tu Powstaje(MY)”, w którym młodzież będzie miała możliwość nagrywania swojej autorskiej muzyki, podcastów, audiobooków i audycji, by później publikować je w Internecie, na szkolnych portalach społecznościowych. Na realizację swojego pomysłu uczniowie szkoły otrzymali 10 tys. zł.

W uroczystości otwarcia studia uczestniczył Zastępca Prezydenta Wojciech Świerkosz , który podkreślał wagę podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie oraz zachęcał młodych ludzi do kreatywności we własnej przestrzeni. Młodzież zaprezentowała możliwości zakupionego sprzętu nagraniowego, opowiedziała o trudach podjętej inicjatywy i niesamowitej dumie z osiągniętego sukcesu.

***

Młodzieżowy budżet partycypacyjny to inicjatywa radnych Młodzieżowej Rady Miasta, skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w celu propagowania postaw obywatelskich wśród młodych ludzi i poprawy warunków nauki. Pierwszą, ubiegłoroczną edycję konkursu wygrał Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku i jego projekt ogródka meteorologicznego.

Wyboru zwycięskiego projektu dokonuje Komisja złożona z Prezydenta Miasta Rybnika, Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika, Koordynatora Młodzieżowej Rady Miasta oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta z każdej szkoły ponad gimnazjalnej. Zaproponowany projekt musi być możliwy do zrealizowania w granicach kwoty 10 tysięcy złotych, musi też być możliwy do wykonania w danym roku szkolnym.

Udostępnij: