Rybnik
Kultura

Muzyczno-patriotyczny weekend

Przed nami kolejny sierpniowy weekend, podczas którego odbędą się wydarzenia Letniej Strefy Kultury. Będzie filmowo i koncertowo, nie zabraknie też historycznej refleksji.

Weekendowe spotkania z kulturą rozpoczynamy od kina plenerowego. I choć projekcja zaplanowana jest 13, w piątek, zapewniamy miłą atmosferę na przekór przesądom. O 21 w strefie Juliusza Kino Tarantino czyli okazja do zobaczenia drugiej części kasowego filmu Quentina Tarantino Kill Bill.

Weekend to także Muzyczne Wakacje z Domem Kultury Niedobczyce na rynku. W sobotę, 14 sierpnia, zaplanowano koncert zespołu Rekiny z Nacyny, w niedzielę na scenie pojawi się zaś Kapela Ujki. Początek muzycznych spotkań o 18.00.

W sobotę, 14 sierpnia, będzie też okazja, żeby wziąć udział w Silent Disco w strefie Juliusza. To ostatnia odsłona wydarzenia określanego mianem najgłośniejszej ciszy w mieście. Silent Disco to impreza taneczna, podczas której uczestnicy bawią się przy muzyce w specjalnych, wysokiej klasy bezprzewodowych słuchawkach. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzech Dj-ów, spośród których każdy będzie grał inny rodzaj muzyki. Na Silent Disco każdy będzie mógł zmieniać muzykę, przy której się bawi poprzez przełączenie na słuchawkach kanału, który chce odbierać. Można także kontrolować głośność kanału. Aby wypożyczyć słuchawki, należy posiadać dokument ze zdjęciem. A w okolicy bardzo sympatyczna strefa relaksu – zielony ogródek letni na ul. Klasztornej z niesamowitym klimatem. Na ulicy ustawione zostaną drewniane domki gastronomiczne, palety, leżaki i pufy.

W niedzielę, 15 sierpnia, na terenie kampusu zorganizowane zostanie wydarzenie pt. Dźwięki Wolności. To spotkanie plenerowe z okazji 100-lecia Powstań Śląskich. W programie: koncerty Chwili Nieuwagi oraz artystów Stowarzyszenia Słowem w Twarz z zespołem Piotra Tłustochowicza z udziałem gości specjalnych: Katarzyny Cerekwickiej i Marcina Sójki . W programie wydarzenia animacje dla dzieci, pokazy grupy historycznych i militarnych, strefa gastronomiczna i wiele innych atrakcji. Początek o godzinie 15.00.

Harmonogram wydarzeń:

13 sierpnia, piątek, godz. 21.00
Zespół Szpitalny Juliusz, ul. Klasztorna 3
Kino Tarantino – Kill Bill II
Projekcja filmu Quentina Tarantino w ramach letniego kina plenerowego.

14 sierpnia, sobota, godz. 18.00
Rybnicki Rynek
Muzyczne Wakacje z Domem Kultury Niedobczyce
Koncert zespołu “Rekiny z Nacyny”.

14 sierpnia, sobota, godz. 19.00
Zespół szpitalny Juliusz, ul. Klasztorna 3
Silent Disco
Impreza taneczna, podczas której uczestnicy bawią się przy muzyce w specjalnych słuchawkach.

15 sierpnia, niedziela, godz.15.00
Kampus, ul. Rudzka 13
Dźwięki wolności
Wydarzenie plenerowe z okazji 100-lecia Powstań Śląskich. W programie: koncerty Chwili Nieuwagi oraz artystów Stowarzyszenia Słowem w Twarz z zespołem Piotra Tłustochowicza, z udziałem gości specjalnych: Katarzyny Cerekwickiej i Marcina Sójki , w planie wydarzenia animacje dla dzieci, pokazy grupy historycznych i militarnych, strefa gastronomiczna i wiele innych atrakcji.

15 sierpnia, niedziela, godz. 18.00
Rybnicki Rynek
Muzyczne Wakacje z Domem Kultury Niedobczyce
Koncert zespołu „Kapela Ujki”

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: