Rybnik

Nie żyje Grażyna Kohut

20 września zmarła Grażyna Kohut, Radna Miasta Rybnika, wcześniej wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

Śp. Grażyna Kohut była Radną Miasta Rybnika w kadencji 2018 – 2023. Pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Swoje życie zawodowe związała z edukacją, pełniąc przez wiele lat funkcję dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

Za swoją pracę na rzecz rybnickiej oświaty  Grażyna Kohut w 2018 roku została uhonorowana Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Grażyna Kohut zmarła w wieku 62 lat po ciężkiej chorobie. Zostanie zapamiętana jako silna kobieta, która z pasją kształciła kolejne pokolenia młodych rybniczan, a potem swój potencjał i energię skierowała na sprawy wspólnoty samorządowej Rybnika.

To bardzo smutna wiadomość. Rybnik stracił dobrego człowieka, znakomitą dyrektor i radną Miasta. Jestem wdzięczny Pani Grażynie za wsparcie w podejmowanych działaniach. Zawsze uśmiechnięta, zawsze pogodna, zawsze szukająca porozumienia… Jej wrodzony optymizm, gotowość pomocy, praca na rzecz Śląska na zawsze pozostaną w mojej pamięci – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Msza żałobna odbędzie się w piątek, 24 września 2021 roku o godzinie 10.00
w kościele Trójcy Przenajświętszej w Rybniku przy ul. Stanisława Konarskiego 6a.

 

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom
Śp. Grażyny Kohut
składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: