Rybnik
Niedobczyce

Nowe lokale socjalne przy ul. Andersa

Przy ul. Generała Andersa 17 w Rybniku-Niedobczycach zakończyła się przebudowa budynku, w ramach której powstało tam 8 mieszkań socjalnych.

Mieszkania mają powierzchnię użytkową od 35 do 73 m kw., a każde z nich wyposażone jest w:

  • łazienkę z kabiną prysznicową, kompakt WC, umywalkę oraz bojler elektryczny do podgrzania wody,
  • kuchnię z kuchenką elektryczną wraz z piekarnikiem, zlewozmywak,
  • pokoje mieszkalne z podłogą z paneli,
  • instalację centralnego ogrzewania etażowego,
  • instalację TVK i domofonową

Jeden z lokali przystosowany jest ponadto do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, a do każdego z mieszkań przynależna jest też komórka lokatorska w piwnicy.

Mieszkania zasiedlone zostaną w grudniu br. przez osoby z listy do zawarcia umów najmu lokali socjalnych na 2017 rok, spełniające stosowne kryteria zawarte w uchwale.  Stawka czynszu w lokalu socjalnym wynosi 1,70 zł/1m2.

Remont wykonany został przez PPHU Medrem Sp. z o.o. za kwotę 1 098 043,00 zł i obejmował m.in. modernizację dachu, przebudowę pomieszczeń, stropów i podłóg, montaż nowych instalacji, termomodernizację obiektu i częściowe odczyszczenie cegieł elewacji.  Inwestycja współfinansowana była w 45% z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. 

To nie jedyne prace prowadzone przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, mające na celu poprawę stanu technicznego, estetyki, funkcjonalności i obniżenie kosztów utrzymania istniejących budynków oraz rozwój miejskiego zasobu komunalnego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

 

A tak prezentują się mieszkania socjalne przy ul. Gen. Andersa:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: