ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Inwestycje

Nowe toalety przy tężni i w Kamieniu

Plenerowe toalety publiczne nie należą wprawdzie do najbardziej spektakularnych miejskich inwestycji, ale z pewnością znacznie poprawiają komfort użytkowania terenów, przy których się znajdują.

Nowe szalety miejskie, wybudowane zostały właśnie w pobliżu tężni solankowej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski oraz na terenie ośrodka MOSiR w dzielnicy Kamień. 

- Koronawirusowe obostrzenia nie pozwalają nam w tej chwili cieszyć się wiosną w parkach i na terenach zielonych, jednak nie znaczy to, że nic tam się nie dzieje. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, staramy się stale poprawiać komfort użytkowania terenów rekreacyjnych tak, by z przyjemnością można było spędzać tam wolny czas. Toalety miejskie, jakie powstały na terenie tężni oraz ośrodka w Kamieniu, z pewnością ucieszą spacerowiczów i rowerzystów, którzy już wkrótce – mam nadzieję – będą mogli spędzać tam wolny czas - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. 

Oba szalety miejskie wybudowane zostały w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przez wybraną w przetargu firmę Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic, za nieco ponad 275 tys. zł

Modułowe budynki wyposażone są w instalacje wewnętrzne wodno-kanalizacyjne, elektryczne oraz monitoring.  Każdy z obiektów składa się z dwóch pomieszczeń - części ogólnodostępnej, z jednym wspólnym stanowiskiem dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenia technicznego.

W toaletach zaprojektowano również ogrzewanie elektryczne oraz energooszczędne oświetlenie zewnętrzne wykorzystujące fotokomórkę.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności