Smog

O smogu w Boguszowicach

12 marca o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 36 w dzielnicy Boguszowice Stare odbędzie się spotkanie poświęcone smogowi, organizowane w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

W trakcie spotkania będzie można się dowiedzieć:

  • Czym jest smog i skąd się bierze?
  •  Jak smog wpływa na zdrowie nasze oraz naszych dzieci i ich rozwój?
  • Jak bronić się i walczyć ze smogiem?
  • Jak skorzystać z dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze?
  • Jakie programy, dotacje i instrumenty mamy do walki ze smogiem?
  • Jakie są wyniki pomiarów smogu w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.  

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły - jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze - są właściwym miejscem, w którym wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów, mających wpływ na jakość życia.

Szkoły, biorące udział w projekcie „ESA”, zostały wyposażone w mierniki, oznaczające jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.

Państwowy Instytut Badawczy NASK prowadzi edukację antysmogową w 29 szkołach w Polsce, w których zamontowane są czujniki. W Rybniku udział w projekcie bierze  Szkoła Podstawowa nr 36 im. Czesława Miłosza (dzielnica Boguszowice Stare).

Spotkanie o smogu:
- 12 marca (wtorek), godz. 17.00
- aula Szkoły Podstawowej nr 36, ul. Sztolniowa 29 B (Boguszowice Stare)

Więcej o projekcie na stronie  ESA.NASK.pl

Udostępnij:


Wszystkie aktualności