ScrollTop-ico
Koronawirus

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na zagrożenie zakażeniem koronawirusem, w trosce o zdrowie klientów i pracowników, od 27 marca do 9 kwietnia br., wprowadzone zostają ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Rybnika.

Klienci, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (centrala UM, tel. 32 43 92 000), obsługiwani będą w następujących godzinach:

Urząd Miasta:
poniedziałek – środa: 8.00 – 15.00
czwartek: 8.00 – 17.30
piątek: 8.00 – 12.30

Urząd Stanu Cywilnego - od poniedziałku do soboty: 8.00 – 15.00.

Wejście do budynku urzędu miasta możliwe tylko od strony ul. Miejskiej.

Klienci będą mogli skorzystać z bezpośredniej obsługi tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym wizyty z pracownikiem danego wydziału czy biura urzędu. Wyjątek stanowi Referat Rejestracji Pojazdów Wydziału Komunikacji, gdzie obowiązuje  bieżąca obsługa klientów oraz elektroniczna rezerwacja terminu.

Telefoniczne umówienie wizyt nie dotyczy również spraw załatwianych w Urzędzie Stanu Cywilnego związanych z rejestracją zgonu.


Wizyta w UM:

Na umówione spotkanie należy przybyć punktualnie i poczekać na pracownika urzędu. Przy wejściu do budynku urzędu Klient  zostanie poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Oczekujący klienci  zobowiązani są do zachowania odpowiednich, bezpiecznych odległości, a wejście do budynku urzędu możliwe jest tylko z zasłoniętym nosem i ustami. Po wejściu do budynku obowiązkowo należy dokonać dezynfekcji rąk. W urzędzie obowiązywać będą także dodatkowe zasady:

  • przy stanowisku obsługi znajdować się może tylko jeden klient (nie dotyczy opiekunów/kuratorów osób niepełnosprawnych i starszych oraz osób małoletnich) oraz pracownik/pracownicy urzędu,
  • na terenie budynku urzędu klient może poruszać się tylko w obecności pracownika wydziału/biura związanego z przedmiotem wizyty,
  • po załatwieniu sprawy należy natychmiast opuścić budynek urzędu.

Zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie, mailowo, faksem lub za pośrednictwem platform: SEKAP lub ePUAP.

Szczegółowe informacje w zarządzeniu Prezydenta Miasta Rybnika.
 

Na skróty:

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności