Rybnik
Sport

Plaża Open w Rybniku po raz szósty

Kiedy wszystko układa się na medal, to zmiany są niepotrzebne. Podobnie jak w Łodzi, również w Rybniku Plaża Open zadomowiła się na dobre i w najbliższy piątek wybierze się tam już po raz szósty.

Rybnickie środowisko bardzo sprzyja siatkówce plażowej, a kąpielisko Ruda zawodnicy polubili od pierwszego wejrzenia.

– Od razu trzeba podkreślić, że nie mówimy tu o relacji przypadkowej. Plażówka jest bliska rybniczanom choćby dzięki naszym olimpijczykom, Monice Brzostek i Mariuszowi Prudlowi. Monika i Mariusz przyszli na świat właśnie w Rybniku i tu rozwijali swoje nieprzeciętne umiejętności. Ci wielokrotni mistrzowie Polski oraz medaliści zawodów najwyższej rangi poza granicami kraju to bez wątpienia duma sportowego Rybnika. Oboje są zresztą dobrymi znajomymi Plaży Open – mówi Marcin Strządała, organizator Plaży Open.

Przed rokiem jednak pierwsze miejsca podczas śląskiego przystanku zajął ktoś inny. Konkretnie Magdalena Saad z Agatą Wawrzyńczyk i Martin Chiniewicz z Michałem Koryckim.

O tym, kto zwycięży w najbliższą niedzielę, można przekonać się osobiście albo dzięki relacji w TVP Sport. Finał kobiet wystartuje o 11:40, natomiast sygnał do rozpoczęcia meczu o pierwsze miejsce mężczyzn usłyszymy cztery godziny później.

Program turnieju:

19 lipca/piątek:

  • 9:00-19:00 eliminacje do turnieju głównego

20 lipca/sobota:

  • 9:00-19:00 turniej główny

21 lipca/niedziela:

  • od 8:00 ćwierćfinały i półfinały
  • 10:30 mecz o 3. miejsce kobiet
  • 11:40 finał kobiet (transmisja TVP Sport)
  • 14:45 mecz o 3. miejsce mężczyzn
  • 15:45 finał mężczyzn (transmisja TVP Sport)

Tradycyjnie, zaplanowany na sobotę i niedzielę turniej główny poprzedzą piątkowe kwalifikacje. Ich początek przewidziano na godzinę 9:00. Emocjom sportowym będą towarzyszyć liczne atrakcje dla kibiców. A tych, jeśli tylko dopisze pogoda (prognozy są optymistyczne) z pewnością nie zabraknie.

Do zobaczenia w Rybniku!

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: