Rybnik
Wydarzenia

Po raz 74. ruszyli na Jasną Górę

W upalny, środowy poranek, przeszło 3 tysiące pielgrzymów ruszyło w Pieszej Rybnickiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pątnicy dotrą do Częstochowy w sobotnie popołudnie.

Pielgrzymi, jak co roku podzieleni na kilka grup, wyruszyli w trasę tuż po porannej mszy świętej, którą w rybnickiej bazylice św. Antoniego odprawił dla nich ks. bp  Grzegorz Olszowski.

Pierwszy etap marszu zakończą noclegiem w Gliwicach, skąd następnego dnia rano ruszą w dalszą trasę. Rybnicka pielgrzymka składa się z dziewięciu grup. Na czele każdej z nich idą osoby niosące krzyż i emblemat grupy. Pielgrzymi idą często całymi rodzinami, są seniorzy, maluchy w wózkach, a nawet osoby niepełnosprawne. Rekordziści wędrują tak od kilkudziesięciu lat.

W środowy poranek, jak co roku ruszających w drogę pielgrzymów przyszło pożegnać setki rybniczan. Pozdrowienia oraz życzenia szczęśliwej drogi przekazał pielgrzymom również obecny na mszy świętej prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Tegorocznej pielgrzymce patronuje hasło "Z Maryją w mocy Ducha". Podczas czterech dni marszu pielgrzymi z Rybnika mają do pokonania prawie 115 km. Do Częstochowy pątnicy dotrą w sobotę. O godz. 15.00  wezmą udział w mszy św. na Wałach Jasnogórskich. W niedzielne popołudnie pątnicy wrócą pociągiem do Rybnika i po 16.00 wyruszą z dworca PKP do rybnickiej bazyliki.

Wszystkim wędrującym na Jasną Górę życzymy siły, wytrwałości, pogody ducha!

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: