Rybnik
Śródmieście

Podpórki dla rowerzystów

Przy przejazdach rowerowych, na kilku rybnickich skrzyżowaniach pojawiły się podpórki ułatwiające postój w czasie oczekiwania na zielone światło. Dzięki temu rowerzyści, oczekujący na przejazd przez jezdnię nie będą musieli schodzić z roweru na czas oczekiwania.

To kolejna inicjatywa w Rybniku dla rowerzystów, ułatwiająca poruszanie się jednośladem po naszym mieście.


Dodatkowo zostały zamontowane czujniki ruchu, które przyspieszą przejazd przez skrzyżowanie. Wysyłają one sygnał, co znacznie skraca czas oczekiwania na zielone światło i nie wymaga od rowerzysty interakcji i naciśnięcia przycisku. Zielone światło zapala się automatycznie. To rozwiązanie znane z europejskich stolic m. in. Warszawy czy Kopenhagi.  Na terenie Rybnika takie urządzenia zostały zamontowane na ulicach: Mikołowskiej, Kościuszki oraz Byłych Więźniów Politycznych.


„Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, rybnickie ścieżki rowerowe zyskują coraz wyższy standard, dorównując jakością tym znajdującym się w największych miastach Europy oraz - co najważniejsze - ułatwiają rowerzystom poruszanie się po Rybniku” – mówi Jan Fiałkowski rybnicki oficer rowerowy.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: