Rybnik.pl
Rewitalizacja

Podsumowanie I edycji konkursu inicjatyw "Rybnik reWITA"

Pierwsza edycja konkursu na inicjatywy obywatelskie realizowane w ramach projektu „Rybnik reWITA” już za Nami!

Pierwsza edycja konkursu na inicjatywy obywatelskie realizowane w ramach projektu „Rybnik reWITA” już za nami! Aktywność i kreatywność mieszkańców bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, podejmowane inicjatywy – a działo się wiele – realizowane były przez mieszkańców 5 obszarów objętych wsparciem w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”.

W okresie od października do grudnia mieszkańcy Chwałowic, Niedobczyc, Niewiadomia, Śródmieścia i Paruszowca-Piasków zrealizowali łącznie 25 inicjatyw obywatelskich ukierunkowanych na integrację i wzrost zaangażowania społecznego.

W ramach projektów odbywały się liczne warsztaty i spotkania, część mieszkańców odwiedził Mikołaj, część aktywnie kopała w piłkę nożną czy rywalizowała przy stołach do tenisa stołowego. Niektórzy postanowili nagrać film, inni spisać historie mieszkańców – danych pracowników Huty Silesia. Na uwagę zasługuje również projekt fotograficzny: na trzech dzielnicach dzieci uczyły się jak profesjonalnie robić zdjęcia, a wystawa ich „kadrów” wzbudziła wiele zainteresowania.

Najważniejsze jednak było to, że wszystkie inicjatywy były realizowane oddolnie, przez mieszkańców i dla mieszkańców.  

Udostępnij: