Rybnik.pl
Rewitalizacja

Powstaje pierwsza w Rybniku mapa sentymentalna

Basen, lodowisko, tor crossowy na obrzeżach cegielni Huty Silesia i skocznia narciarska. Dzięki mapie sentymentalnej tworzonej przez Biuro Rewitalizacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rybnika wspólnie z mieszkańcami poznacie cieszące się niegdyś popularnością, a dziś już nieistniejące, miejsca w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

 

Każda część miasta ma swój klimat i charakter, a każdy kawałek cegły kryje w sobie wyjątkową historię. Idąc tym tropem podjęto działania mające na celu zwrócenie uwagi na to, co w mieście zapomniane i nieoczywiste. Powstająca mapa sentymentalna ma przywrócić żywe już tylko we wspomnieniach wąskiego grona osób miejsca i obiekty, które stanowią o dziedzictwie i tożsamości dzielnicy.

Mapa powstaje dzięki zaangażowaniu mieszkańców dzielnicy – w szczególności członków Koła Emerytów i Rencistów „Silesia”. W projekt zaangażowała się również Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. 

Prace nad powstawaniem mapy prowadzone są w czasie spotkań i warsztatów.   Wszystkich chętnych do zgłaszania kolejnych punktów na mapie, a także podzielenia się swoimi wspomnieniami związanymi z dzielnicą zapraszamy w najbliższe spotkania lub zachęcamy do kontaktu z Biurem Rewitalizacji i Komunikacji Społecznej (II piętro w Urzędzie Miasta Rybnika, pokój 255, tel. 32 43 92 255).  

Udostępnij: