Rybnik

Ruszają prace na Pniowcu

Jeszcze w te wakacje na terenie Pniowca przygotowane zostanie miejsce do kąpieli. Miasto formalnie przejęło teren zbiornika i rozpoczęło prace pozwalające na wykorzystanie go w celach rekreacyjno-wypoczynkowych.

Teren w okolicach Pniowca zostanie uporządkowany przez Rybnickie Służby Komunalne i Zarząd Zieleni Miejskiej. Na część nabrzeżną – w widłach ul. Pniowskiej i ul. Rudzkiej – dostarczony zostanie piasek. Planowane jest także przygotowanie utwardzonego miejsca pod lokalizacje obiektów gastronomicznych, placu zabaw i siłowni plenerowej. Teren zostanie też ogrodzony. Rybniczanie i odwiedzający miasto goście będą mogli kąpać się w wodach Pniowca - jeśli pozwoli na to czystość wody - za około 3 tygodnie.

Nad terenem organizacyjnie czuwać będzie rybnicki MOSiR, który zbada dno zbiornika, wyznaczy granice miejsca do kapieli, opracuje regulamin korzystania z niego oraz zatrudni ratowników. Współpracując z rybnickim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, MOSiR zadba też o dostępność sprzętu pływającego.

Prace związane z zagospodarowaniem Pniowca będą kontynuowane w następnych latach, tak by rozwijać infrastrukturę rekreacyjną na tym obszarze. Zaplanowano m.in. powstanie pomostów i ścieżki (dla rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów itp.) wokół zbiornika, placu zabaw i siłowni plenerowej. Teren będzie wyposażony w toaletę, przebieralnie i pomieszczenie dla WOPR-u. Planowane jest też zamontowanie oświetlenia oraz monitoringu.

Teren zbiornika bocznego Pniowiec Miasto Rybnik przejęło na podstawie uzgodnień z EDF Polska SA. Więcej informacji TUTAJ.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: