Rybnik
KulturaDiagnoza

Ruszają zdjęcia do serialu

Od 12 do 17 czerwca w naszym mieście kręcone będą zdjęcia do najnowszego serialu stacji TVN „Diagnoza”. W tych dniach, na ulicach Rybnika będziemy mogli spotkać m.in. Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego, Adama Woronowicza czy Magdalenę Popławską.

Przez sześć dni ponad 80 osobowa ekipa realizować będzie w Rybniku sceny do serialu, w którym jednego z głównych bohaterów gra właśnie nasze miasto.

Filmowcy pojawią się głównie na kampusie, gdzie realizowana będzie większość scen. Rybnicki kampus odgrywa bowiem rolę szpitala, w którym dzieje się akcja serialu. W tych dniach wejście na teren kampusu w tym parku tematycznego będzie utrudnione, a całkowicie niemożliwe będzie parkowanie przy kampusie.

Zdjęcia do serialu odbywać się będą od wczesnych godzin porannych do nocy. Sceny będą nagrywane także na wielu rybnickich ulicach i w charakterystycznych miejscach dla naszego miasta. Maję Ostaszewską i Macieja Zakościelnego wraz z kolegami i koleżankami z planu zobaczymy m.in. na placu Jana Pawła II przed bazyliką, w parku tematycznym,  na rynku, ul. Kościuszki, skwerze przy ul. Raciborskiej, ul. Gliwickiej, ul. Na Górze, ul. Góreckiego, czy w Chwałowicach przy familokach.

Niektóre ze scen nagrywane będą z udziałem karetek, kamer umieszczonych na platformach czy za pomocą dronów.

Dla aktorów z reżyserem Xaverym Żuławskim na czele jest to czas ciężkiej pracy. Podczas kręcenia niektórych ujęć mogą pojawić się chwilowe utrudnienia, za które przepraszamy , jednocześnie prosimy o wyrozumiałość.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: