Rybnik

Rybnik na niebiesko

Rybnik po raz kolejny włączy się do akcji „Polska na niebiesko” organizowanej w związku ze Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu, obchodzonym 2 kwietnia. Tego dnia, tuż po godz. 19.00 na niebiesko rozbłyśnie fontanna na rybnickim rynku.

W ramach przedsięwzięcia w miastach zaangażowanych w akcję wybrane obiekty architektoniczne są podświetlane na niebiesko. Miasta świecą błękitem w geście solidarności z osobami z autyzmem. Ta ogólnoświatowa inicjatywa została zapoczątkowana kilka lat temu przez amerykańską organizację Autism Speaks. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu i problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem. W poprzednich latach w ramach akcji na niebiesko zapaliły się m.in. takie obiekty jak: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney.

Rybnicka fontanna zabłyśnie błękitem w poniedziałek, 2 kwietnia o godz. 19.00. Będzie tak rozświetlona do wtorku, do godziny 6.00 rano.

Dzień później, 3 kwietnia, w godzinach od 15.00 do 18.00, zapraszamy do punktu "halo!Rybnik" na spotkanie pod hasłem "Poznaj świat osób autystycznych". Szczegóły na Facebooku.

A więcej o samej akcji na stronie Polska na niebiesko.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: