Rybnik.pl
Wydarzenia

Rybnik w świątecznej szacie

Na rybnickim rynku stanęła piękna, 11-metrowa jodła kaukaska, podarowana miastu przez mieszkańca dzielnicy Północ. Świąteczną choinkę zdobi 240 metrów sznurów lampek oraz 200 białych bombek i śnieżynek.

W najbliższą sobotę, 9 grudnia, o 17.00 choinkowe lampki rozświetlone zostaną przez dwójkę dzieci, laureatów świątecznego konkursu - Elizkę i Daniela.

Przystrajanie miasta w świąteczno-świetlisty strój to nieomylny znak, że święta Bożego Narodzenia tuż-tuż. W śródmieściu i dzielnicach pojawi się w sumie około 280 elementów świetlnych, 22 choinki przystrojone bombkami i światełkami, na ulicach i placach oraz elewacjach budynków zostanie zawieszonych około 2,2 km girland świetlnych.

W tym roku o odpowiedni nastrój świąteczny zadba kilka zupełnie nowych ozdób i dekoracji. Nad ulicą Kościuszki oraz nad Dróżką Profesora Libury pojawiły się białe, ledowe sople, Plac Jana Pawła II przystroiła fontanna świetlna w kształcie kul. Dekoracyjne kule „toczą się” też wzdłuż całego deptaka, a obok schodów prowadzących do bazyliki św. Antoniego stanęły dwa ledowe anioły.

W świąteczne szaty ubrana została fontanna na Placu Wolności, a słupy ulicznych latarni na ulicach: Reymonta, Kardynała Kominka, Wodzisławskiej, Sławików oraz Żorskiej zdobią elementy z herbem Rybnika.

Część dekoracji świątecznych zdobiących w poprzednich latach śródmieście Rybnika, przeniesiono do dzielnic: elementy nasłupowe podziwiać możemy wzdłuż ulic: Sportowej w Niewiadomiu, Gliwickiej w Wielopolu, Pilarczyka w dzielnicy Maroko-Nowiny, Poligonowej w Kłokocinie oraz Wodzisławskiej w Popielowie. Z kolei przy ul. Milenijnej w Ochojcu pojawiły się  dekoracyjne kule, a w Parku im. H. Czempiela w Niedobczycach świetlna fontanna. Choinka, która w ubiegłym roku dekorowała Plac Jana Pawła II, w tym sezonie stać będzie w parku przy ul. Wieniawskiego.

W centrum miasta, poza rynkową choinką, która rozświetlona będzie 9 grudnia, większość ozdób rozbłyśnie już 6 grudnia.  Elementy w dzielnicach włączane będą sukcesywnie, od 14 do 20 grudnia.

Łączny koszt tegorocznych dekoracji to kwota ok. 307 tys. zł, na którą składa się zakup nowych elementów, remont istniejącego oświetlenia, montaż i podłączenie.

Udostępnij: