Rybnik.pl
Ekologia

Sadzonki za baterie i tonery

Wznowione zostało wydawanie sadzonek sosny czarnej, w ramach przeprowadzonej w maju akcji zbiórki zużytych baterii i tonerów.

Przypomnijmy, że tegoroczna, majowa akcja cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że w Nadleśnictwie Rybnik skończyły się sadzonki. Wydano wówczas ok. 1.500 szt. drzewek. Od dziś, mieszkańcy, którzy do tej pory nie odebrali sadzonek, ponownie mają taką możliwość.

Odbiór sadzonek, za okazaniem pokwitowania wydanego w tegorocznej akcji, możliwy jest w punkcie sprzedaży Nadleśnictwa Rybnik przy ul. Wielopolskiej 6, w terminie do 30 listopada br., w godzinach:

  • wtorek – piątek: 8:00 – 16.00
  • sobota: 7.00-15.00 (w poniedziałki nieczynne).

***

Tegoroczna akcja zbiórki zużytych baterii i tonerów została przeprowadzona na terenie Urzędu Miasta Rybnika, w dniach 21-23 maja br. Zebrano 32.257 szt. zużytych baterii, o łącznej wadze 690 kg oraz 704 szt. zużytych tonerów, ważących w sumie 208 kg. Mieszkańcom wydano 416 pokwitowań, na odbiór 3.197 szt. sadzonek sosny pospolitej, do odbioru w punkcie sprzedaży Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Rybnik, przy ul. Wielopolskiej 6 w Rybniku.

Udostępnij: