Rybnik
Wydarzenia

Sesja młodzieżowych radnych

W środę, 11 października, Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika oficjalnie zainaugurowała kadencję na rok szkolny 2017/2018.

Na sesji pojawili się zaproszeni goście, wśród nich Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika Wojciech Świerkosz oraz dyrektorzy szkół, do których uczęszczają radni.

Sesję rozpoczęło zaprzysiężenie nowych radnych.

Mam nadzieję, że czas spędzony w MRM będzie dla nich okresem zdobywania doświadczeń, nowych znajomości, ale także czasem zabawy, który będą dobrze wspominać – zaznacza Filip Pańczyk, który w obecnej kadencji będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta. 

Nowego przewodniczącego wspierać będą inni członkowie zarządu wybranego podczas sesji: zastępcy - Sabina Naczyńska i Karol Wundziński oraz Magdalena Knesz, która zajmie funkcję Sekretarza. 

Podczas sesji młodzi radni podsumowali pierwsze miesiące działania Karty MRM, która obowiązuje od czerwca.

Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Karta funkcjonuje zgodnie z naszymi oczekiwaniami i liczymy na dalszy rozwój programu – wskazuje Filip Pańczyk.

Młodzi radni podczas sesji zaproponowali również organizację nietypowego wyścigu, w którym zmierzyć miałyby się różne środki transportu - rower, samochód oraz komunikacja miejska. Celem wyścigu jest sprawdzenie, który ze sposobów przemieszczania się jest najbardziej efektywny w godzinach szczytu. 

Przed Młodzieżową Rada Miasta czas pełen wyzwań. Najważniejszym z nich będzie organizacja akcji Czapka świętego Mikołaja, która odbędzie się już po raz szesnasty.

W tym roku chcemy zwiększyć liczbę osób, do których docieramy z pomocą, dlatego przygotujemy paczki nie tylko dla potrzebujących dzieci, ale także osób starszych. Więcej o akcji #Czapka2017 usłyszycie już wkrótce. Liczymy na Wasze zaangażowanie! – dodaje Filip Pańczyk. 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: