Rybnik
Wydarzenia

"sPokój na święta"

… to akcja, w ramach której dziękujemy strażakom, policjantom, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, dyspozytorom, ale także pracownikom elektrowni, gazowni i wszystkim tym, którzy Święta spędzają w pracy, aby zapewnić nam świąteczny spokój.

W urzędzie miasta odbyła się inauguracja akcji, w której udział wzięli: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, inicjatorzy akcji z firmy ArtGroup oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Rybnickiego Sztabu Ratownictwa.

Mateusz Greloch, ArtGroup:

- Naszą coroczną akcję „Pokój na święta” tym razem przemianowaliśmy na „sPokój na święta”, by w ten sposób podziękować służbom. Podziękować tym, dzięki którym nasze święta mogą przebiegać w spokoju, możemy bez obaw cieszyć się, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Mowa tu o pracownikach służb, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo i ochronę w domach i na ulicach, zamiast spędzać ten czas ze swoimi rodzinami. 

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika:

- Niewielu z nas zastanawia się nad tym co by było, gdyby tych służb nie było. Kogoś, kto dba o nasze bezpieczeństwo i o zapewnienie podstawowego funkcjonowania miasta w czasie, w którym większość z nas świętuje przy wspólnym stole z rodziną i bliskimi. Za tym, że czujemy się bezpiecznie, mamy wodę, prąd czy ciepło stoją konkretni ludzie, którym warto publicznie podziękować.

Bogusław Łabędzki, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej:

- Wigilia czy święta to dla strażaków  normalny dzień pracy, jednak atmosfera jest wtedy zupełnie inna. Specyfika naszej pracy jest nieco inna niż innych służby. Jesteśmy w gotowości, czekamy  na ewentualne zdarzenia, ale w trakcie tego czekania staramy się stworzyć  rodzinną atmosferę.  Przygotowujemy świąteczne posiłki – jest więc tradycyjny karp, kapusta z grochem. Posiłki przygotowują sami strażacy, tworząc sobie w ten sposób namiastkę rodziny.

Dariusz Jaroszewski, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji:

- Czas świąt to zarówno dla policji, jak innych służb czas intensywnej pracy. Wigilia spędzona w pracy to patrolowanie ulic, realizacja interwencji i zgłoszeń  od mieszkańców. Okres świąteczny to czas, w którym odnotowujemy większą ilość oszustw internetowych i kradzieży.  Same święta, ze względu na częstsze niż zwykle spotkania rodzinne, zakrapiane nierzadko alkoholem, sprzyjają niestety częstszym awanturom domowym.  

Marta Operskalska, z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa:

- Z jednej strony nie jest łatwo wstać od wigilijnego stołu i  pożegnać się  z rodziną by spędzić ten wieczór, z drugiej jednak każdy, kto czuje powołanie, by pomagać innym, cieszy się, że może w tym czasie być komuś potrzebnym.

"sPokój na święta"

Dołącz do akcji i podziękuj wszystkim, którzy w Święta dbają o nasz Spokój! Wystarczy wpisać to, co chcielibyście przekazać naszym służbom w okresie świąt na stronie http://pokojnaswieta.pl


Udostępnij:


Wszystkie aktualności
Udostępnij: